Wielu ludzi myśli o studiowaniu na uczelni wyższej na kierunku architektonicznym. Projektowanie budowli czy wnętrz wydaje się być niezwykle ciekawym i inspirującym zawodem. Studia architektoniczne cieszą się niezmienną popularnością.

plan budowy

Kierunek architektura i urbanistyka dostępny jest na politechnikach. Architekturę wnętrz z kolei w większości miejscowości można studiować na uczelniach artystycznych. Żeby rozpocząć studia na kierunku architektura, trzeba spełnić kilka warunków. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, nie jest to kierunek prostu. Na każdy z rodzajów studiów architektonicznych konieczna jest umiejętność rysowania. O popycie na kursy tego rodzaju świadczy wysoka częstotliwość wyszukiwania fraz typu „kursy rysunku w Krakowie”.

Studia architektoniczne na ASP

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało nadmienione, w większości przypadków udostępniają studia na kierunku architektura wnętrz.

To super, że masz ochotę uzyskać większą ilość danych na ten temat. Wtedy przejdź do podstrony (http://www.hyzynski.pl/), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Wymagania, które należy spełnić są odmienne niż w przypadku politechniki. () Należy oczywiście posiadać umiejętność rysunku, jest to jednak rysunek bardziej artystyczny niż w sytuacji egzaminu na uczelnie techniczne. W porównaniu do uczelni technicznych dużo mniejszy nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe, natomiast większy – na humanistyczne i historię sztuki.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie warty uwagi, to kliknij tutaj. Zaprezentowane tam wiadomości też Cię zainteresują – to niezwykle użyteczne informacje (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/)!

Architektura wnętrza ASP jest więc skierowana do ludzi, którzy umieją dobrze rysować, a przy tym mogą mieć problemy z matematyką i innymi dziedzinami ścisłymi.

Architektura na politechnice

Politechniki w większości przypadków udostępniają studentom kierunek o nazwie architektura i urbanistyka. Jest to kurs trzyipółletni, po którym otrzymuje się stopień inżyniera. Następnie można udać się na studia magisterskie. Architektura na politechnice to kierunek, na którym ogromny nacisk kładzie się na przedmioty ścisłe i techniczne. Dlatego duża część studentów po krótkim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysunku także jest niezwykle istotna, jednak jest to rysunek o trochę innym charakterze niż na uczelniach artystycznych. Powinien on posiadać charakter techniczny, kwestie artystyczne są tutaj na drugim planie, będzie to przydatne do tworzenia projektów jak . Również w tej sytuacji kursy rysunku mogą okazać się pomocne. To przydaje się też później np. gdy przy projektach architekt używa programy do projektowania wnętrz. Trzeba także wiedzieć o tym, że po ukończeniu studiów trzeba przejść dodatkowo szereg szkoleń, by można było zacząć pracować jako architekt.