Znacznym problemem mieszkańców bloków oraz kamienic, a także jednorodzinnych domów, jest duża wilgotność powietrza. Może ona doprowadzić do sytuacji, w jakiej na ścianach powstawać będą grzyby oraz pleśń, które nie są dla zdrowia człowieka korzystne.

Osuszacz jest to szczególnie skonstruowane narzędzie, które posiada na zamyśle usunięcie nadmiernej ilości wilgoci z powietrza, które nas otacza. Żeby powietrze, którym oddychamy było odpowiednie, musi mieć ono około 20% wilgotności. Taka wilgotność wystarczy, aby zagwarantować domownikom maksymalny komfort bycia we wszystkich pomieszczeniach i zadbać jednocześnie o techniczny stan domu. W pomieszczeniach, w których powietrze posiada około 20% wilgotności pleśń nie będzie się rozwijać. Najważniejszy powód, który pchnąć nas powinien do kupna osuszacza, będzie powstawanie grzybów oraz pleśni. Osuszacz jest warty polecenia zwłaszcza w tego typu sytuacji, kiedy w swoim domu posiadamy suszarnię oraz pralnię. Obydwa te pomieszczenia są podatne wyjątkowo na wpływ nadmiernej wilgoci w powietrzu.

przekrój - dom

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
wrocław

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz musi być również używany w łazienkach, w których niesprawna jest wentylacja. Zdawać sobie jednak sprawę należy z tego, że osuszacz powietrza nie usunie kłopotu wentylacji, która jest niesprawna.

Niezbędne są Ci dodatkowe wątki (http://www.infinitex.pl/papier-ceramiczny/) na ten intrygujący temat? Zatem nie czekaj i wejdź do kolejnego artykułu – tam stworzyliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Tego typu osuszacz złagodzi tylko efekty niesprawnej wentylacji. Dobrej klasy osuszacze są wyposażone w niezwykle sprawne sensory wilgoci. Od razu wykrywają one sytuację problemową. Najlepiej efektywność osuszaczy widać w łazienkach i w pralniach. Z zastosowaniem osuszacza pranie schło będzie szybciej a ściany oraz wszelkie szklane elementy w łazience nie zostaną zaparowane przez kąpiel czy prysznic. Warto także podkreślić, że wysokiej klasy osuszacze usuwają wszelkie nieczystości.

Kiedy nabywamy osuszacz do domu, musimy zwrócić uwagę na jego rodzaj. Porównując osuszacze absorpcyjne oraz osuszacze kondensacyjne, to te kondensacyjne charakteryzują się większą wydajnością, a to w wypadku jednorodzinnego budynku jest niezwykle wskazane.