Wynajem kontenera na odpady jest najwygodniejszym i najlepszym sposobem, aby pozbyć się gruzu, ziemi czy nieużywanych już mebli. Przed wynajęciem takiego kontenera przemyśleć warto specyfikę pracy oraz wybrać jak najodpowiedniejszy typ takiego kontenera.

wyobrażenie - dom

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówka ceramiczna karpiówka angoba szlachetna

Autor: Koramic
Źródło: http://www.wienerberger.pl
Remont lub przebudowa domu lub prace w ogródku, to niezwykle znaczna ilość odpadów, które w czasie takich prac generujemy. Są to dosyć kłopotliwe śmieci, ponieważ nie mogłyby składowane być razem z komunalnymi odpadami. Z tego też powodu kiedy mamy w planach takie roboty, najlepiej będzie, kiedy zamówimy właściwy kontener na gruz. W wypadku małych robót wystarczy w zupełności wypożyczenie big-baga. Kryją się pod tą marką duże, wykonane z materiały wytrzymałego torby, które posiadają pojemność od 0,6 do 2,3 m3. W zależności od wielkości big-baga maksymalne jego obciążenie waha się od paruset kg nawet do jednej tony. Do big-baga wrzucać można odpady, których charakter był uprzednio ustalony z dostarczającą kontener spółką. Może to być gruz, odpady zielone czy stare meble.
Gdy wykonujemy bardziej znaczące roboty, będzie to wymagać wykorzystania większego i bardziej wytrzymałego pojemnika na odpady. Znakomicie w tego typu okoliczności sprawdzi się kontener rodzaju KP5 lub KP7. Posiadają one pojemność 5 albo 7 m3. Przeznaczone są nade wszystko do składowania gruzu, ale może również do nich trafić ziemia lub jakiekolwiek odmienne kontener na odpady budowlane rzeszów po domowych porządkach. Wszystko uwarunkowane jest od ustaleń z firmą, która najmuje pojemniki. Ogromną zaletą kontenerów jest mała burta, która pozwala bez problemu umieszczać w nim gruz oraz odmienne śmieci.

Jednak taka burta powoduje, że zbiornik jest w mniejszym stopniu ładowny, co może być znacznym ograniczeniem przy większych remontach. Jeżeli chcielibyśmy nająć większy pojemnik, to korzystnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie kontenera rodzaju KP10 o pojemności od 10 do nawet 36 m3.