Kiedy mamy swój dom jednorodzinny lub choć dom letniskowy, to musimy liczyć się z tym, że czasami braknie w nim prądu. Korzystnie w związku z tym pomyśleć nad zakupem małego generatora prądu. Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę zanim dokonamy zakupu?

przemysłowy agregat prądotwórczy
Nim zakupimy generator prądu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na konkretne pytania. Przede wszystkim czy ten agregat prądotwórczy ma być jednofazowy czy trójfazowy? To istotne, które sprzęty chcielibyśmy nim zasilać. Jaki chcemy by był rodzaj odbieranej mocy? Odbiorniki prądu możemy podzielić wedle typu odbieranej mocy – na odbiorniki rezystancyjne, czyli jest to sprzęt AGD oraz RTV, lecz także oświetlenie oraz ogrzewanie elektryczne, na odbiornik indukcyjne, to znaczy silniki elektryczne i elektronarzędzia. Są też odbiorniki nieliniowe, jak sprzęt komputerowy i falowniki. Zastanowić się należy, jak dużej mocy nam potrzeba.

Najprościej się tego dowiedzieć w momencie zsumowania naszych odbiorników prądu, które chcielibyśmy zasilić z agregatu prądotwórczego. Siła agregatu musi być większa aniżeli moc pobierana przez odbiorniki prądu. To o ile musi być większa taka moc jest zależne od rodzaju zasilanych urządzeń. W celu realnego doboru mocy agregatu najlepiej jest skonsultować się z dostawcą sprzętu, a także zapoznać się z instrukcją techniczną agregatu. Należy też pomyśleć nad tym, czy nasze sprzęty wymagają stabilizacji prądu. Jak agregat przeznaczony jest do zasilenia urządzeń elektronicznych, jakie odznaczają się dosyć dużym stopniem czułości, to dobrym rozwiązaniem okaże się wybranie takiego urządzenia, które wyposażone będzie w stabilizator napięcia AVR. Warto też się zastanowić, jakie paliwo sprawdzi się dla naszego agregatu prądotwórczego. Szczegółowe dane znajdziesz tutaj przeczytaj na stronie.

Na rynku są takie, które są zasilane silnikami na benzynę dwu- i czterosuwowymi, jak również silnikami diesla. Ostatnie potrzebują szczególnej troski w okresie mrozów, ale paliwo do takich silników jest na pewno bardziej bezpieczne w przechowywaniu. Dobrze jest również spojrzeć na podane przez producenta zużycie paliwa.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się większą ilość wiadomości na przedstawiony tutaj temat, to użyj serwisu (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Punkty-mocujace/49) zaprezentowanych w zbliżonym materiale.

Wielu podaje zużycie paliwa przy około 75% mocy, ale kiedy będziemy wykorzystywać agregat z mocą 100%, to zużycie| paliwa będzie z pewnością większe. Tego typu urządzenia do tego lepiej jest kupować w autoryzowanych miejscach, przykładowo agregaty prądotwórcze Wrocław, gdyż przez to można liczyć na fachową pomoc jak również poradę.