Tlenoterapia, zatem terapia hiperbaryczna, to jedna z w najwyższym stopniu niezawodnych metod dostarczania do wszystkich komórek ciała tak niezbędnego do życia tlenu. Tlen może przedostawać się tam, gdzie w normalnej sytuacji nie może się dostać.
Chodziłoby tutaj o obszary źle ukrwione.

komora hiperbaryczna

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
okno kuchnia 2

Źródło: flickr.com
Dla przykładu mogą to być choćby ogniska udarowe czy też rany będące pod zwiększonym ciśnieniem hiperbarycznym, mogą znacznie szybciej dyfundować do formy cieczy i w tego typu sposób gromadzić się w większych stężeniach. Ekspozycja pacjentów na 100% tlen będący pod zwiększonym ciśnieniem, we właściwym pomieszczeniu tego typu jak komora hiperbaryczna, skutecznie oczyszcza tkanki tlenem. Przenika on nie tylko do dużej ilości czerwonych krwinek, ale jego nasycenie zwiększa się w osoczu, w płynie mózgowo-rdzeniowym oraz układzie limfatycznym.

ceramika w budownictwie

Autor: Albert Dedden & Paul Keizer
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby tu zaznaczyć, że tlenoterapia jest w stanie aż ośmiokrotnie zwiększyć ilość komórek macierzystych, które są obecne w organizmie pacjentów. Komórki macierzyste, które są w szpiku kostnym, mają również umiejętność przemieszczania się do każdej uszkodzonej choćby wskutek choroby komórki, powodują także jej szybkie i efektywne uleczenie. Co ciekawe, w czasie gdy wykonywana jest tlenoterapia, pacjent może spokojnie odpoczywać czytając np. gazetę, ponieważ działanie tlenu nie wymaga aktywności chorego. Co istotne, tego typu terapia hiperbaryczna sprzyja także wszystkim procesom fizjologicznym, które odbywają się w ciele pacjentów. Usprawnia się w taki sposób gojenie się i regenerację różnych ran. Efektem zabiegu wszystkie komórki i płyny w ciele są nasycone tlenem. Taka tlenoterapia posiada działanie detoksykacyjne i biostymulacyjne.

Powiększa się również ciśnienie parcjalne, czy zaburza się przemianę materii drobnoustrojów. Można by również zredukować liczbę toksyn.

Hej, sprawdź to (http://dkrm.com.pl/pokrycia-dachowe/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Powiększa się poza tym przepływ krwi we wszelkich niedotlenionych tkankach.