Gdy słońce zagląda przez okna do wszystkich mieszkań i domów, a dzień robi się jeszcze dłuższy, to najwyższa pora zacząć myśleć o popularnych przesłonach okiennych.
I tutaj powstaje pytanie, jaki dokładnie typ przesłony musimy wybrać, żeby spełniał on dobrze swoją rolę.

piec

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Przesłony okienne powinny chronić przed promieniami słońca, ale także jednocześnie powinny się estetycznie oraz schludnie prezentować. Istnieją trzy rozwiązania, które możemy użyć. Mogłyby to być rolety drewniane oraz aluminiowe, których zakup zależny jest od naszego budżetu. Te aluminiowe posiadają w większym stopniu tradycyjną postać oraz są dostępne w dużej ilości barw. Ich dodatkową zaletą jest także to, że są tańsze. Żaluzje z drewna to nieco bardziej widoczny wydatek, ale rezultat końcowy naprawdę będzie zachwycający. Zazwyczaj produkowane są w barwach drewna lub już w większym stopniu klasycznie – mogą być czarne albo białe. Do nieco większych okien, takich jak okna balkonowe, możemy zastosować system sterowania elektrycznego. Będzie to bardzo usprawniać obsługiwanie rolet.
Na rynku są również żaluzje (żaluzje fasadowe zewnętrzne) materiałowe, które można zamontować w kasecie wprost na ramę okna lub możemy zamontować je także bez kasety, przykładowo na ścianie. Jeśli chodzi o ich kolorystykę, to będziemy posiadali niezwykle duży wybór. Warto zwracać uwagę również na rolety z tkaniną zaciemniającą, jaka nie przepuszcza promieni słonecznych. W sklepach odnajdziemy też plisy, jakie są nową, ale już sprawdzoną postacią przesłon okiennych. Zamontowane są wprost w ramie okna i nie odbierają miejsca we wnęce okiennej.

W praktyce w marketach są przeróżne, dostosowane do okna oraz do naszych potrzeb i upodobań Kolorystycznych przesłony okienne. Tu dużo zależy od naszego gustu i od naszych możliwości finansowych.