Wykorzystywane przy kominach sznury, mogą mieć różnorodnego typu zastosowania. Dla przykładu występują sznury dylatacyjno-centrujące, które są stosowane przy montażu ceramicznych przewodów kominowych, a również jako doskonały sposób na ich centrowanie.

sznur kominowy

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Często stosuje się je też przy podłączaniu typowo spalinowych kotłów z ceramicznymi.
Tego typu sznur może kosztować ok. 10zł za 1 mb i jest to niezwykle atrakcyjna cena mając na uwadze to, że jest on całkowicie niepalny. Funkcjonuje także odmienny sznur kominowy. Jest on wykonany przy użyciu wełny mineralnej i mógłby być znacznie tańszy. temperatura, w której mógłby on pracować to zakres 200 – 400 stopni Celsjusza. W tego typu temperaturze nie powstaje tzw. wytrącanie się wilgotności. Innymi słowy, sznury wyprodukowane z wełny mineralnej nie mogą być stosowane tam, w którym wytwarzane są spaliny mokre. Przy wybieraniu konkretnego sznura kominowego trzeba zatem wziąć pod uwagę materiał, z którego był wykonany oraz tego typu właściwości jak długość oraz szerokość. Jako przyłącze stosowane do odprowadzania spalin pochodzących z komina i różnych urządzeń grzewczych stosuje się specjalny zestaw. Może on posiadać różne wymiary i jest wykonany z mającej 2 mm grubości blachy stalowej.
W sprzedaży można by również kupić tego typu sznur dylatacyjny w zestawie razem ze specjalnym klejem.

Czy sądzisz, że odnajdziesz konieczne informacje w odniesieniu do prezentowanego tematu? Naturalnie, że tak – przejdź do treści (http://www.doskonalewnetrze.pl/remonty-domow-mieszkan/) i kliknij w odnośnik tutaj.

Dla przykładu średnica takiego wyprodukowanego z włókna szklanego sznura równa się 8 milimetrów, natomiast długość 2,5 m. Komplet objęty jest dwuletnią gwarancją i kosztuje ok. 30 zł. Najszybciej można by go zakupić po prostu przez internet.

Dałoby to także możliwość prędkiego zestawienia tego rodzaju produktów. Jest to także dobry sposób na odnalezienie najtańszego sznura, jednak należy zwrócić uwagę na jakość.