Budowa domu wiąże się z największym kosztem, w związku z tym powinno się dobrze przetrawiać dobór stosownego projektu, gdyż od niego jest zależny komfort i funkcjonalność domu. Ten wybór może stanowić także o tym, czy nasz nowy dom będzie przyjazny i ekonomiczny. Warto przeznaczyć nieco czasu, ażeby przyzwoicie przemyśleć inwestycje życia. Biuro projektowe Wrocław zaprojektuje nam lokal mieszkalny, który będzie znakomicie odpowiadał naszym pragnieniom. Projektant powinien na początku przeprowadzić oględziny gruntu.

dom

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

Powinien także sporządzić początkowy plan, jaki będzie obrazował potencjały adaptacji parceli. Na barkach pracowników biura projektowego spoczywa znalezienie zespołu specjalistów, którzy zajmą się kompletnym procesem budowy (Sprawdź asortyment cleo) na wszystkich jej etapach. Również analiza i sprawdzanie placu budowy, a także monitoring prac na każdym jej etapie. Planowanie budynku powinno brać pod uwagę format działki, na której ma powstać. Budynek musi się pomieścić na działce, co oznacza, że odległości obiektu od granic powinny być zgodne z obowiązującymi regulacjami zawartymi w wymogach technicznych. Do każdej parceli jest możliwość dopasować stosowne projekty domów dwupiętrowych, zobacz: . Zarówno w wypadku parceli wąskich, jak i szerszych podczas wyboru projektu trzeba zwrócić szczególną uwagę na położenie domu względem stron świata. Każdy plan domu jest wykonany w czterech sztukach. W każdym z nich wyróżnić można trzy części, konstrukcyjną, architektoniczną i instalacyjną. Aby całość projektu była zgodna z prawem, konieczne jest też użycie należytej skali.

Sporą zaletą domów piętrowych jest to, że pomieszczenia na obu piętrach posiadają pełnowartościową wysokość i jest możliwość zagospodarować całą ich powierzchnię. W domu piętrowym, w którym obie kondygnacje mają podobną nawierzchnię, można zorganizować dwa niezależne mieszkania. Zanim wyłonimy projekt domu, warto zapoznać się z lokalnym planem zagospodarowania przestrzennego, bądź wymogami zabudowy. Plan zagospodarowania ma prawa charakteryzować kąt nachylenia dachu wysokość budynku, a na terenach objętych kontrolą konserwatorską nawet sposób wykończenia elewacji.