Gdy przymierzamy się do doboru ogrodzenia frontowego, to zawsze największym problemem jest wybór rodzaju tego typu ogrodzenia, koloru lub wzoru. Zazwyczaj nie jest to łatwa decyzja. Jest to lokata najczęściej pozostawiona na sam koniec budowy.

Ogrodzenie frontowe będzie to wizytówka budynku. Przez to ogrodzenie będziemy zapraszać do nas naszych znajomych. Ogrodzenia (akcesoria do ogrodzeń siatkowych) frontowe powinny współgrać z charakterem, w jakim zbudowany jest nasz dom oraz muszą współgrać z ogrodem. Niezwykle istotne jest również dobre rozplanowanie lokalizacji wjazdowej bramy, śmietnikowej furtki czy zwykłej furtki. Niezwykle istotne jest także wybranie takiego ogrodzenia, żeby w przyszłości nie było problemu oraz nie wymagało pracy przy konserwowaniu tego typu ogrodzenia. Bardzo ważnym czynnikiem przy podjęciu decyzji jest także cena, ale należy pamiętać również o tym, że ogrodzenie frontowe zazwyczaj stawiamy na kilka dziesiątków lat. Cena więc nie powinna być czynnikiem decydującym. Jeśli zdecydujemy się na ogrodzenie o konserwatywnym wzorze, to wybór najczęściej pada na klasyczną, pionową palisadę. Jest ona zazwyczaj stworzona z prętów lub profili zamkniętych. Ozdobić ją można by grotami albo delikatnym zdobieniem w środku. Takie ogrodzenie nadaje się do domów starszych albo do budynków, które tworzone są w typowym charakterze. Niezwykle dobrze odnajduje się w połączeniu z nowoczesnymi podmurówkami z łupanych bloczków. Dzięki okazałej gamie kolorystycznej możemy utworzyć połączenie idealnie dopasowane do naszego domu.
wózek widłowy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdziwym przebojem ostatnio stała się pozioma palisada. Jest to bardzo często dobierane ogrodzenie frontowe. Posiada ono nowoczesną i lekką linię oraz doskonale się nadaje do nowo wybudowanych domów.

Odstępy pomiędzy poprzeczkami można w dowolny sposób zmieniać, przez co moglibyśmy utworzyć tego typu ogrodzenie, które będzie eksponowało ogród albo będzie gwarantowało nam trochę intymności. Pozioma palisada doskonale nadaje się do innowacyjnych, modułowych systemów, łupanych bloczków albo płyt prefabrykowanych.