Najważniejszą kwestią przed kupieniem klimatyzatora jest to, gdzie planujemy go używać. Jeśli w mieszkaniu, to o ile nie jest ono na etapie konstrukcji czy też remontu, to może się okazać, że zbyt szerokiego wyboru nie mamy oraz pozostają nam do dyspozycji klimatyzatory mobilne.

koszt budowy domu

Źródło: http://pixabay.com/
W przeciwnym wypadku należy po pierwsze przygotować odpowiednie miejsce na przeprowadzanie przewodów, które będą zespalać jednostkę wewnętrzną z tą po stronie zewnętrznej, zatem nie pominiemy kucia ścian, a co za tym idzie, także pewnych małych robót budowlanych. Dodatkowo w przypadku budynków wielorodzinnych, wymagane będzie uzyskanie zgody spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej na zamocowanie jednostki zewnętrznej. Łatwiejsze zadanie będziemy posiadali w takiej sytuacji, kiedy do nieruchomości zalicza się taras (cennik renowacji tarasu) z barierką, na której można będzie zainstalować jednostką zewnętrzną. Taki montaż jest legalny. Na swoim balkonie możemy zamieszczać to, co byśmy chcieli, także w takim wypadku musimy jednak zorientować się, czy administracja nie przygotuje uchwały zakazującej tego typu rozwiązania.
W przypadku klimatyzatorów używanych w lokalu mieszkalnym, zatem mieszkaniach albo w domkach wolnostojących, dobrze byłoby zdecydować się na klimatyzatory naścienne FujITsu. Urządzenia przypodłogowe niestety zajmują znacznie bardziej znaczącą ilość miejsca i nie zezwalają na swobodne użycie powierzchni, natomiast urządzenie kasetonowe albo kanałowe również nie byłoby najskuteczniejszym rozwiązaniem. Naturalnie możemy specjalnie dla nich urządzić odpowiednie miejsce w mieszkaniu, przy czym nie jest to najlepsze rozwiązanie. Niezależnie jednak od konkretnego klimatyzatora, obowiązkowo musimy się zorientować, czy jego moc chłodnicza wystarczy do takiego pomieszczenia, gdzie będzie wykorzystywany.

Najkorzystniej poprosić specjalistę instaLatora, który policzy wymaganą moc na bazie różnorodnych parametrów pomieszczenia. Chodzi przykładowo o takie kwestie, jak przestrzeń czy objętość, rodzaj pomieszczenia i mieszczące się w tamtym miejscu urządzenia generujące ciepło.