Jeśli szukasz ciekawego oraz nietypowego pomysłu na dekorację ścian, to korzystnym pomysłem byłoby zainteresowanie się korkiem ściernym. Jest on niezwykle trwały, posiada duże właściwości izolacyjne, jest wytrzymały na wilgoć i jest prosty w konserwacji.
Mimo swoich zalet, korek nie jest za popularny, jednak może będzie to odpowiednie wyjście w Twoim wypadku.

Korek można zastosować jako materiał do wykończenia wnętrz, do ozdoby podłóg lub ściany. Jest dość sprężysty oraz prawidłowo wycisza głośne odgłosy.

Jeśli masz chęć zdobyć uzupełniające dane na omawiany wątek, odkryj ponadto pozostałe nasze serwisy na podobny temat – one także są zajmujące.

Posiada bardzo wiele zalet, dlatego też podłoga z korka to bardzo dobra opcja dla wykładziny lub paneli podłogowych. elementy z korka mają wymiary 600×300 mm oraz grubość 3 mm. Są one złożone z dwóch najważniejszych warstw: spodniej, zatem podkładowej, która wykonana jest z aglomeratu, czyli drobno mielonego korka i warstwy górnej, która jest warstwą ozdobną. Warto wspomnieć, że krawędzie tego typu płytek mogłyby być fazowane albo proste. Takie płytki są sprzedawane w wielu wzorach, które mają zróżnicowaną barwę, sposób wykończenia oraz dużą fakturę dekoracyjną. Montaż takich płytek polega na tym, że przykleja się je przy pomocy specjalnego kleju do korka.

Apartamentowiec nad morzem Dune

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Jeżeli chodzi o korek ścienny to, okładziny korkowe nie posiadają za wielu wad. Eksperci wymieniają tylko 2 mankamenty. Po pierwsze podczas ich montażu za pomocą wodorozcieńczalnego kleju, takie płyty należy naciskać za pomocą specjalistycznych walców, żeby nie odklejały się od podłoża.

Po drugie, podczas układania korka na ścianie w ich narożnikach najlepszym sposobem jest zamocowanie listwy maskującej, ponieważ krawędzie płyt mogą się kruszyć. Korek ścienny ma poza wspomnianymi wyżej wadami same zalety.