Gdy remontujemy dom, czasami chcielibyśmy wymienić podłogi. Na rynku obecnych jest wiele rozwiązań, które są przeznaczone do różnych pomieszczeń. Dla przykładu w łazience albo w jadalni zastosujemy terakotę, na tarasie gres, a w salonie podłogę z drewna lub panele.
Istnieje jednak dużo wariantów podłóg a aktualnie jeszcze większą renomę zdobywają podłogi winylowe.

Łączy je sposób zabezpieczenia dekoru. Winyl jest to surowiec, który jest bardzo wytrzymały na ścieranie oraz zarysowania. Jest on niezwykle elastyczny co ma również znaczenie dla odporności panela i ich wytrzymałości na uderzenia.

Wykonasz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co posiada rzetelna oferta (https://www.b1design.pl/portfolio/aquapark). Sprawdź, że faktycznie informacje na niej umieszczone są przydatne.

Elastyczność zabezpieczającej powłoki oraz elastyczność innych powłok oznacza także, że wysoki jest luksus użytkowania podłóg winylowych. Bardzo ważne jest również to, że podłogi winylowe wielokrotnie się tłoczy, żeby zwiększyć zalety estetyczne dekorów oraz po to, aby spowodować, że zarysowania będą w mniejszym stopniu widoczne.

sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com
Namyślamy się czym przeróżne typy posadzek winylowych wzajemnie różnią się od siebie. Chodziłoby tu oczywiście o dekory. Niektóre z podłóg bardzo dobrze imitują jesion, dąb albo tropikalne gatunki drewna. Są w sprzedaży także takie, które doskonale imitują kamień. Po ułożeniu takiej podłogi posiadamy zatem wrażenie, że mamy kamienną posadzkę, jaka jednak przy dotknięciu jest sprężysta i ciepła. Najważniejszą różnicą jest jednak konstrukcja paneli winylowych, jednak aby te różnice było łatwiej wychwycić, trzeba zwrócić dużą uwagę na konstrukcję paneli winylowych. Istnieją tego typu panele, których budowa jest bardzo podobna do klasycznych typowych paneli laminowanych. Bazą jest płyta HDF co powoduje, że podłogi są relatywnie grube, ponieważ mają 10,5 cm grubości.

Istnieją panele winylowe, jakie mają 2 warstwy korka co sprawia, że panele są cieplejsze i cichsze od paneli laminowanych. Dodatkowo dolna warstwa korka może pełnić rolę podkładu, więc nie ma już potrzeby używać gąbki albo korka podkładowego.