Marzeniem wielu właścicieli samochodów jest własny garaż, w którym ten samochód dałoby się trzymać. O tym jaka to jest wygodna bardzo dobrze wiedzą osoby, które przez całą zimę muszą skrobać szyby, odśnieżać i rozgrzewać wnętrze, aby dało się w ogóle jechać.

O ile mieszkańcy bloków dużego wyboru nie będą mieć, bo generalnie na osiedlach garaży jest raczej niewiele, to jeśli się mieszka w domku jednorodzinnym możliwości będzie się miało znacznie więcej, bo zwyczajnie można jakiś garaż wybudować. Jeśli się planuje taką inwestycję do dyspozycji się ma albo odmianę murowaną, albo blaszaną. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też należy dobrze się zastanowić zanim się ostatecznie zdecyduje.

Garaże murowane są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu od blaszanych, można w nich zainstalować ogrzewanie, więc zimą nie tylko da się w nich przeprowadzać jakieś naprawy i różne prace, ale nie będzie kłopotów z uruchomieniem samochodu. Oprócz tego robiąc szerszy garaż można zaplanować w nim najróżniejsze półki i szafki na przechowywanie rozmaitych przedmiotów (zobacz na Wawsystem).

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak dużą wadą murowanych garaży jest ich cena. Na ich wybudowanie trzeba przeznaczyć co najmniej trzydzieści tysięcy złotych, szczególnie jeśli będzie się chciało zastosować jakieś przydatne pomysły, przykładowo bramy garażowe uchylne z pilotem. Liczyć się także trzeba z tym, że samo postawienie garażu może jakiś czas potrwać. Całkowicie odmiennie kształtują się ceny garaży metalowych. Tu wersję podstawową można dostać już za kilka tysięcy złotych, a jeżeli znajdzie się garaż używany to jeszcze taniej.

Niezwykle szybki i prosty jest także montaż. Producent garaży będzie zalecał, żeby miejsce, na którym będzie stała konstrukcja było odpowiednio wzmocnione.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa wizualizacje architektura na pewno Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz na niej dużo bardzo ciekawych informacji.

Przykładowo mogą to być nieduże fundamenty, lecz można również zastosować grube betonowe elementy wstawione w ziemię. Jeżeli wybierze się tę drugą opcję, to cały garaż można zrobić nawet przez jedno przedpołudnie. Jeżeli miałby on stać dłużej, to pomyśleć także można o jakiejś wylewce na podłodze, wówczas korzystanie z niego będzie dużo bardziej wygodne.