Czy wiesz, że fotograficy, którzy nadal stosują tradycyjne metody do wywoływania wykonywanych przez siebie zdjęć stosują specjalistyczne miski? Są one odporne na działanie chemikaliów, wykonane najczęściej z plastiku oraz napełniane płynem fotograficznym.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
towary

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Są to płytkie prostokątne miski, które często mają stosunkowo małe ścianki, co ułatwia umieszczanie różnorodnych materiałów fotograficznych w formie arkusza. Są nimi np. zdjęcia lub błony. Takie kuwety produkowane bywają w różnorodnych rozmiarach, co pozwala fotografikowi zredukować zużycie kosztownych roztworów, gdyż dobiera on rozmiar takiej kuwety do wymiaru opracowywanego właśnie zdjęcia.

Chcę namówić Cię na moje www. To świeża witryna, która zawiera mnóstwo dobrych treści. Miło będzie też, jeśli napiszesz ocenę.

Naczynia te często także posiadają tzw. prążkowane dno, co ułatwia dostęp chemikaliów do całej powierzchni zdjęcia. Należałoby także wspomnieć, że istnieją naczynia zawierające taką samą nazwę, ale są wykorzystywane w zupełnie odmiennych dziedzinach, przykładowo w laboratoriach chemicznych czy też w hodowli zwierząt domowych do załatwiania ich potrzeb.

Tego typu rodzaj kuwety może posiadać też obudowę, dzięki której przynosi na myśl nieco nieduży domek.

Czy opisywana tu sprawa jest według Ciebie niebanalna? Jeżeli tak, to dodatkowe informacje zobacz w serwisie, który znajdziesz tu. One także Cię zaintrygują.

Górna część takiej kuwety posiada otwór, przez jaki zwierzę jest w stanie do niej wejść. W przypadku takich kuwet uzupełnia się je piachem lub specjalnym żwirkiem. Małe ścianki miski mogą ułatwić nie tylko dostanie się zwierzęciu do środka, ale też posiadaczowi wymianę przykładowo żwirku.

Warto także wspomnieć, że przykładowo w motoryzacji istnieje plastikowy pojemnik wykorzystywany do magazynowania różnych niewielkich części, przykładowo gwoździ czy podkładek, jaki również nazywany jest potocznie kuwetą.