Powinniśmy poświęcić sporo uwagi jakości powietrza, w którym funkcjonujemy oraz pomyśleć o różnym sprzętach wykorzystywanych do polepszenia się jakości takiego powietrza.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Źródło: empak.com.pl
Chodzi tu oczywiście o taki sprzęt jak oczyszczacz (zobacz: oczyszczacz powietrza) powietrza. Używanie tego typu oczyszczacza jest uznawane za najskuteczniejszą i najbardziej zdrową funkcję w walce z zabrudzeniami powietrza oraz ze smogiem. Oczyszczanie powietrza staje się sprawą niezwykle ważną, przede wszystkim w okresie zimowym, a w obszarach geograficznych, w których istnieją znaczne stężenia zanieczyszczeń pyłami PM10 oraz 25, tego typu oczyszczanie powietrza może okazać się nawet konieczne przez większą część roku. Standardy europejskiej jakości powietrza określane w dyrektywach Parlamentu Europejskiego, określają średni poziom akceptowalny dla pyłów PM10 na poziomie ok. 40 µg/m3. Powietrze występujące w Polsce jest uznawane za w najwyższym stopniu brudne w całej Unii Europejskiej.

Wraz z postępem cywilizacyjnym, zanieczyszczenie powietrza będzie się zwiększać. Rakotwórcze związki w dużych ilościach docierają do naszych płuc oraz powodują nowotwory oraz przeróżne choroby układu oddechowego. Dlatego też naprawdę warto postawić na odświeżacz powietrza, który bardzo może pomóc zatroszczyć się o właściwą jakość powietrza w domu oraz w biurze. Dzięki tego typu urządzeniom jak oczyszczacz powietrza w pomieszczeniu, w którym takie narzędzie jest włączone, powietrze filtrowane jest ze szkodliwych czynników wywołujących objawy alergii i tego typu zanieczyszczeń jak choćby niemiłe zapachy, smog czy roztocza.

Niektóre wersje oczyszczaczy powietrza są zaopatrzone także w funkcję nawilżania oraz jonizacji powietrza, co polepsza jakość uzyskiwanego powietrza oraz może nadać mu zalety prozdrowotne, dla przykładu wykluczają patogeny w powietrzu poprzez proces jonizacji lub sterylizacji powietrza za pomocą lampy UV.