Przerwy w dostawie energii elektrycznej zdarzają się niezwykle często. Czasami również jedziemy na działkę, a w tamtym miejscu również chcielibyśmy skorzystać ze sprzętów elektrycznych.
Agregaty generujące prąd mogłyby mieć różne zastosowanie.

Gdy wybieramy agregat prądotwórczy, powinniśmy się również kierować bezpiecznym napięciem dla podpiętych sprzętów. Odbiorniki jednofazowe będą sprawdzały się przede wszystkim przy sprzętach, których napięcie maksymalne to 230 V. Będą to w tym wypadku sprzęty do kuchni oraz podgrzewanie elektryczne. Odbiornik jednofazowy bardzo chętnie jest dobierany na kemping. Waga jego zwykle jest niska, więc jest prosty do przewożenia. Odbiorniki trójfazowe charakteryzują się maksymalnym napięciem 400 V. To znaczy, że można podłączyć urządzenia o większej mocy. Taki agregat dobrze będzie funkcjonował nawet w takiej sytuacji, gdy podłączymy pracującą przez cały czas lodówkę. Do takiego generatora moglibyśmy również podłączyć jedno- oraz trójfazowe odbiorniki.
agregaty

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
lustra
Podstawowa sprawa, to typ urządzenia, jakie podłączamy do generatora. Trzeba tu odróżnić awaryjną moc, od mocy nominalnej zatem mocy stałej. Moc awaryjna tyczy się sytuacji, w jakich ma miejsce nagła przerwa w dostawie energii elektrycznej i wiąże się to ze zmiennym obciążeniem. Generator zazwyczaj może pracować w trybie awaryjnym do 500 godzin w ciągu roku. Moc ciągła jest związana ze stałym wykorzystaniem agregatu. W takiej okoliczności jest to zazwyczaj jedyne źródło prądu. W wypadkach szczególnych jest prawdopodobne niewielkie przeciążenie, które nie jest możliwe w wypadku mocy awaryjnej. Należy także zwrócić uwagę na to, czy generator jest wyposażony w automatyczną stabilizację napięcia czyli AVR. Dzięki tej stabilizacji podpięte do generatora sprzęty nie będą narażone na przepalenie.

Niezwykle ciekawą funkcją jest również automatyczne włączanie się agregatu prądu w przypadku awarii.

Jeśli opublikowany tu artykuł jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku przeczytaj też uwagi na temat (www.sej-pro.pl/projekty-domow/domy-parterowe/) – one również są bardzo ciekawe.

Dzięki temu nie będziemy odczuwali przerwy w dostawie prądu. Urządzenia, które są na to niezwykle wrażliwe nie zostaną uszkodzone.