Zainteresowanie nią jest porównywalne z izolacją styropianową, lecz może być odrobinę droższa w marketach budowlanych. Rekompensuje to bardzo dobrą izolacją dźwiękową, a także całkowitą odpornością na wysoką temperaturę. Przez te wszystkie zalety stała się ona coraz częściej stosowana przez wielu budujących domy jednorodzinne, pomimo faktu że należy za nią trochę więcej zapłacić.

Rurociągi

Autor: Centre for Sustainable Energy
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną ważną cechą, którą ma wełna mineralna (), jest paraprzepuszczalność na wysokim poziomie. Dzięki tego typu izolacyjnym parametrom bez problemów się da, gwarantując jedynie swobodne wydostawanie się pary, realizować przegrody zwane oddychającymi. Trzeba przy tym tylko uważać, by tak budowana warstwa nie została zmoczona. Właściwości izolacyjne wełny wzięły się z faktu, że pomiędzy włóknami zostało uwięzione powietrze. W przypadku zmoczenia ciecz wypiera to powietrze i izolacja traci swoje zadanie. Przy właściwej konstrukcji warstwy izolacyjnej która wykorzystuje ten właśnie materiał

Budowlańcy

Autor: U.S. Naval War College
Źródło: http://www.flickr.com

stosuje się dodatkowo odpowiednie folie, które pozwalają utrzymać praktycznie wszystkie najlepsze właściwości.

Do malowania różnych elementów coraz częściej są stosowane farby proszkowe (strona www). Porównując je z tradycyjnymi lakierami oraz farbami mają parę bardzo ważnych plusów. W pierwszej kolejności farby proszkowe nie zawierają żadnych rozpuszczalników, dzięki czemu znacznie przyjaźniejsze dla otoczenia.

Mniejsza jest również ilość potrzebnego surowca do wymalowania danego przedmiotu, a co się z tym wiąże mniejsza liczba ubytków, niż przy tradycyjnym malowaniu. Co prawda puszka farby kosztować może więcej niż płynnej, lecz jest ona dużo wydajniejsza, dzięki czemu ogólny koszt pomalowania elementu będzie jednak sporo niższy. Niebagatelne znaczenie ma również wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, farby proszkowe nie są palne, więc ich stosowanie nie wymaga tak rygorystycznych ograniczeń. Malowanie (akcesoria do malowania ścian) odbywa się poprzez naniesienie na wyczyszczone elementy cienkiej warstwy farby proszkowej, która następnie jest stapiana przez wygrzewanie przedmiotu, tworząc praktyczną i bardzo wytrzymałą warstwę lakieru.