Dla wszystkich jasne wydaje się być to, że każdy posiadacz sklepu musi troszczyć się o to, żeby jego sklep nie był okradziony.
Jeżeli mamy sklep, który posiada wyjście bezpośrednio na chodnik, to na pewno posiadamy antywłamaniowe drzwi oraz alarm.

program

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak należy także nabyć kurtynę paskową. Będzie to najnormalniej w świecie dodatkowa zapora, która zapewne porządnie zrazi potencjalnych złodziei. Jeśli chociażby nasz sklep jest w holu czy galerii handlowej, to kurtyny PCV ekurtyny kurtyny z pasów pcv całkowicie nam wystarczą i nie będziemy potrzebować innych sposobów ochrony biznesu, ponieważ takiego rodzaju miejsca mają ochronę przez cała dobę z monitoringiem. Na dodatek tego rodzaju kurtyny rewelacyjnie zdarzą egzamin w innych miejscach przeznaczenia — w przeróżnych fabrykach czy przedsiębiorstwach. Są zazwyczaj stosowane w przemyśle farmakologicznym, chemicznym lub rolnym. Najistotniejsze jest rzecz jasna to, aby wybrać odpowiedni wymiar kurtyny. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do samodzielnego pomiaru, to warto jest wówczas wezwać specjalistów, którzy zrobią to za nas. Standardowe pasy do kurtyny to 2 m długości oraz 20 cm szerokości. Jednakże na zamówienie można dostać każdy inny wymiar, który będzie nam niezbędny. Zazwyczaj kurtyna bywa też przeźroczysta oraz jest okuta stalą nierdzewną. Dzięki temu będzie nam bez żadnych zastrzeżeń służyć przez lata.

Kurtyny posiadają też inne walory. Są na przykład odporne na mróz oraz na ogień albo wilgoć. Zależnie od naszych potrzeb te parametry mogą być bardziej wyśrubowane.