Ci, którzy działają w sektorze transportowym, mają na uwadze to, jak niezbędne bywają taśmy transportowe, żeby ładunek był w stanie w nienaruszonym stanie dojechać na miejsce.

pasy transportowe

Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Pasy transportowe może są niezauważalne dla postronnego obserwatora, ale są niezbędne, by cały załadunek nie uszkodził się w czasie przejazdu. Najistotniejsze jest to, że nie są one kosztowne, zatem nie należy oszczędzać przy ich zakupie. Dobrze byłoby wybrać te, które posiadają najlepsze parametry.

Jeżeli w znajdującym się tutaj artykuły nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (https://www.mklogistyka.pl/przeprowadzki-biur-wroclaw/) podobny tekst.

Na co zatem musimy patrzeć przy zakupie? Pewnie na to, jaką mają długość i szerokość. Poza tym istotne wydaje się być też to, jaki jest rodzaj zapięcia (na hak, z napinaczem itp.) oraz czy są wytrzymałe na działania czynników zewnętrznych (deszcz, śnieg, promienie słoneczne). Pamiętajmy, że prawdopodobnie nie starczy nam jeden komplet. Dlatego należy za jednym zamachem zamówić większą liczbę pasów, by być w stanie w danym momencie wybrać odpowiednie do towaru, który trzeba będzie spiąć. Jeżeli posiadamy flotę aut transportowych, to w każdym z nich powinno znajdować się przynajmniej kilka taśm. Powinniśmy również pamiętać o tym, że muszą one spełniać wymagania Unii Europejskiej. Będzie to potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, które powinny być dołączone do każdej taśmy.

Warto pamiętać także o tym, że na terenie Niemiec i Austrii wymagane są taśmy o wyższych parametrach STF (standard tension force), co znaczy po prostu nominalną siłę napięcia. Jeżeli nasza firma jeździ za granicą, trzeba uwzględnić te informacje w czasie zakupu.