Klimatyzator to tego typu narzędzie, które przynosi nam ulgę przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego efektywność funkcjonowania zależy od wielu aspektów.
Jeśli wybieramy narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), to powinniśmy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się wewnątrz pomieszczenia.

ciepło

Autor: glasseyes view
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni
Dowolność doboru jest szeroka. Jednostkę zewnętrzną klimatyzatora możemy umieszczać zarówno na ścianie pod parapetem, jak i pod sufitem, a nawet w przestrzeni znajdującej się nad sufitem. Z ostatniej z wymienionych wersji można korzystać w takiej sytuacji, kiedy mamy sufit podwieszany oraz klimatyzator kasetonowy lub kanałowy, który może się znajdować poza klimatyzowanym lokalem. W takiej sytuacji będzie z nim połączony przy pomocy instalacyjnych rur, w jakich transportowane będzie powietrze. Używając takie rozwiązanie, nie zaburzamy walorów estetycznych wnętrza.
Duża część jednostek montowanych wewnątrz jest zazwyczaj instalowana na ścianie przeciwległej do miejsca, w którym zazwyczaj jesteśmy, przykładowo biurka czy też fotela. W tego typu położeniu praca (kelnerka praca) klimatyzatora będzie pewna oraz praktyczna. Wytwarzane przez klimatyzator LG chłodniejsze powietrze nie powinno być kierowane bezpośrednio na osoby przebywające w konkretnym pokoju. Po pierwsze dlatego, że strumień powoduje nieprzyjemne wrażenia, zaś po drugie jesteśmy wtedy narażeni na przeziębienie się. Wbrew sugestii dużej ilości osób, schłodzone powietrze powinno dochodzić do nas w dość powolnym tempie.

Na efektywną pracę jednostki wewnętrznej klimatyzatora mają wpływ nade wszystko niczym nie utrudniony przepływ powietrza, ale także umieszczając go w wybranym miejscu, musimy pamiętać, żeby niczym nie ograniczać takiego elementu. Mowa tu choćby o relatywnie długich zasłonkach.