Wybór dźwigu, który będzie używany do wykonywania świadczeń dźwigowych jest niezwykle istotnym etapem podczas planowania czynności konstrukcyjnych.
Dokonanie prawidłowego wyboru jest zależne nie tylko od tego, czy wszelkie prace będą przeprowadzone bezproblemowo, terminowo, ale także w grę wliczają kwestie wiążące się z bezpieczeństwem.

To dlatego też dużo osób namyśla się, w jaki sposób zdecydować się na dźwig, aby ten spełniał wszystkie wymagania, gwarantował realizację wszelkich czynności na wysokim poziomie, ale również mógł zapewnić bezpieczeństwo na obszarze realizowanych usług.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej witryny, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe artykuły – kliknij w link beton na ścianę.

Niezwykle często bywa tak, że klienci proponujący usługi dźwigowe oraz także ponadto wynajem dźwigu, zgłaszają się do przedsiębiorców nie będąc pewnym, jaki dźwig wynająć. Nie ma tu niczego niewłaściwego, ponieważ wybór adekwatnej maszyny jest zawsze po stronie wykonawcy danego zlecenia. To dyspozytor, który ma właściwą wiedzę i odpowiednie doświadczenie, ma obowiązek dobrać właściwy dźwig, który będzie mógł wykonać świadczenia dla danego konsumenta.

posiadłość

Autor: art.widi
Źródło: art.widi

Dokonanie takiego wyboru nie może być przecież dziełem przypadku – wszelkie rzeczy muszą się opierać o analizę danego zlecenia: rodzaj i wagę transportowanego towaru, wielkość podnoszonego przedmiotu, promień pracy dźwigu czy też precyzyjny opis stanowiska przeprowadzania robót. Te wszelkie czynniki mają wpływ na wybór dźwigu.

Klient ma więc za zadanie ukazać dyspozytorowi precyzyjną charakterystykę zadania co do wykonania, z kolei dyspozytor na tej podstawie, sięgnąć musi do swego portfela doświadczenia i znajomości tematu oraz musi wybrać odpowiedni dźwig, który będzie spełniać konkretne kryteria i będzie gwarancją pewnego oraz sprawnego przeprowadzenia wszystkich prac.