Wśród rozmaitych materiałów budowlanych jednym z najbardziej dzisiaj popularnych jest klinkier. Produkowany tylko i wyłącznie z gliny i piasku jest produktem całkowicie naturalnym, ma naprawdę szerokie zastosowanie. Jest idealny przede wszystkim do wykańczania części elewacyjnych budynków. Coraz częściej wykorzystuje się go również do budowy kominków, ogrodzeń, wykańczania balkonów i tarasów.

Klinkier elewacyjny to materiał wyjątkowo chętnie używany do wykańczania ścian na zewnątrz budynków – płytki klinkierowe elewacyjne. Ma zaskakująco dużo zalet. Przede wszystkim jest to materiał bardzo trwały.

Miałeś szansę przeglądnąć tutaj masę ciekawych postów, nieprawdaż? Równie moja strona internetowa oczekuje na Ciebie pod podanym linkiem, a tam dużo detali.

Elewacja wykonana z klinkieru przetrwa wiele lat. Inną zaletą klinkieru jest jego odporność na warunki atmosferyczne.

Elewacja nie zostanie uszkodzona nawet w czasie bardzo niskich temperatur, a jej wygląd nie zmieni się na skutek opadów deszczu lub śniegu. Do tego dochodzi bogata gama kolorystyczna. Aktualnie zakupimy klinkier elewacyjny nie tylko w najbardziej znanym, czerwonym kolorze, ale także w wielu innych. Bez żadnych kłopotów można kupić obecnie klinkier elewacyjny w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, a nawet w kolorze białym. Dzięki tak szerokiej gamie kolorystycznej możemy dopasować kolor elewacji, który najbardziej będzie odpowiadał naszemu poczuciu estetyki.

klinkier

Autor: sklep.euroglazura.eu
Źródło: sklep.euroglazura.eu

To jeszcze nie wszystkie zalety klinkieru. Bez wątpienia do jego zalet należy wyjątkowo szerokie zastosowanie. Cegłę klinkierową można wykorzystać nie tylko jako materiał na elewację, ale również do tworzenia elementów małej architektury otaczającym dom ogródku. Doskonale nadaje się na ogrodzenia, do wznoszenia murków i wielu innych elementów.

Klinkier to teraz nie tylko klasyczna cegła. Producenci proponują także duży asortyment najróżniejszego rodzaju kształtek wykonanych z klinkieru. Znajdują się wśród nich daszki klinkierowe. Przeznaczone są one do ochronienia murowanych słupów ogrodzeniowych przed opadami atmosferycznymi – daszek klinkierowy. Za sprawą tego murowane ogrodzenie przetrwa w doskonałym stanie przez wiele lat.

Decydując się na zastosowanie klinkieru, trzeba wiedzieć, że płytki klinkierowe przeznaczone są do montowania tylko na wysuszonych powierzchniach. Do zamontowania elementu takiego, jak daszki klinkierowe przeznaczone są specjalne zaprawy , które odporne są na działanie niskich temperatur. Klinkier to nie tylko naprawdę trwały, ale także wyjątkowo estetyczny, ciepły i stosunkowo tani materiał do wykańczania elewacji. Może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budowli.