Wielu z nas przeszedł taki okres w życiu, że wyszukiwało się apartamentu albo w okresie studiów do wynajęcia, albo w czasie studiów do kupienia. Oczywiście pojawiały się wtedy pytania i pojawiały problemy. Nie mieliśmy pewności czy szukamy małego apartamentu czy może apartamentu z wysokim standardem.

luksusowy apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Wpisując w Internecie „ apartamenty do wynajmu w Szczecinie” bądź jakiekolwiek inne miasto, możemy wyszukać wiele w dobrych cenach ofert, które mogą nam się spodobać. Czy wszystkie są w ogromnych cenach? Naturalnie, że nie, powinniśmy tylko czasami więcej czasu spędzić na szukaniu i znajdziemy swoje wymarzone mieszkanie. Doświadczenie podpowiada mi, że metropolie się rozwijają, a osiedla rozbudowują. Teraz nie jest już problemem kupić apartament z wysokim standardem za niewielką sumę i co więcej nie raz są one tańsze niż apartamenty w zabytkowych kamienicach.

Oprócz z pewnością różnego rodzaju wyszukiwarek wiele ofert możemy wyszukać w prasie. Szczególnie w lokalnych gazetach znajduje się dużo ofert mieszkaniowych. W miasteczkach studenckich są też wydawane bezpłatne gazetki z ogłoszeniami apartamentów lub pokoi do wynajęcia – szerzej o ofercie.

Hej, sprawdź to drzwi tarasowe wrocław, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Kolejnym sposobem są też agencje nieruchomości. Biura pośrednictwa mają bogatą i dobrą ofertę, ponieważ wielu posiadaczy mieszkań nie ma ochoty ani czasu na wyszukiwanie lokatorów i podpisywanie umów.

apartament wewnątrz

Autor: jjandchris
Źródło: http://www.flickr.com

Niekorzystne jest jednak to, że wymagają od najemców prowizję od sprzedaży danego mieszkania czy mieszkania która zazwyczaj wynosi dwukrotną wysokość czynszu netto plus jeszcze ustawowy podatek. Dla studentów jest to często niewygodna sytuacja, no bo niestety nie każdy może sobie pozwolić na płacenie. Jednak zawsze możesz liczyć na trochę szczęścia i znaleźć ofertę bez prowizji, dlatego nie porzucajmy tego sposobu na początku. Znalezienie propozycji apartamentów z wysokim standardem bez dodatkowych kosztów to jeszcze większa satysfakcja dla nas. Biuro i ścianki szklane nieruchomości możemy wyszukać w książkach telefonicznych, na stronach internetowych najczęściej pod hasłem „makler”.

Dobrym sposobem są też znajomi i jest to najczęściej wybierany sposób studentów. Polega na szukaniu mieszkania do wynajęcia wśród znajomych, bądź znajomych naszych znajomych. Jest to dobra możliwość, bo przez pewnych bądź poleconych ludzi można utargować niższy czynsz. Znalezienie mieszkań nie jest trudne, tak jak opisywałam wystarczy wpisać hasło z danym miastem np. „ apartamenty Szczecin wynajem” i propozycji jest mnóstwo, ale pamiętajmy, że najlepsze propozycje schodzą jak świeże bułeczki.