Tym, co wpływa na klimat wnętrz i nasze samopoczucie w jego otoczeniu, jest harmonijna przestrzeń. Znaczna część osób planujących wygląd swojego lokum szuka jej w uporządkowanych formach, monochromatycznych barwach oraz jednolitym wykończeniu. Czy aby słusznie? Jak się jednak okazuje również kompozycja oparta na kontraście może tworzyć komfortową strefę, w której znajdziemy upragniony spokój, a równocześnie odkryjemy sposób na aranżacyjną nudę.

mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Stonowane stylizacje kojarzymy z pomieszczeniami zapewniającymi domownikom należytą równowagę. Złagodzony wystrój może stanowić źródło wyciszenia. Gdy jednak ożywić wyraz naszego dom, jedną z metod nierzadko proponowaną przez współczesnych dekoratorów jest operowanie kontrastem. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych, preferujących awangardowe stylizacje. Gdy jednak obawiamy się połączeń takich jak na przykład zieleń i czerwień, udanym kontrastującym, ale i bezpiecznym duetem jest czerń i biel.

Czy nie sądzisz, że informacje na przedstawiany wątek możesz znaleźć również na odmiennym portalu? Naturalnie, że tak – kliknij tutaj, a przeczytasz tam proponowany tekst.

Umiejętne łączenie przeciwieństw wymaga nie lada wyczucia estetycznego. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, aby zabrać się za taką kreację, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak: “aranżacje wnętrz Katowice” lub “projekty wnętrz Katowice”, a następnie poszukać inspiracji wnętrzarskich lub firmy, która wprowadzi do wymarzonego domu prawo kontrastu (tokahome.pl/). Jak głosi znane przysłowie, przeciwieństwa się przyciągają. To co inne, niebanalne, często budzi ciekawość i inspiruje.

aranżacja mieszkania

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Bliźniacza zasada obowiązuje w aranżowaniu naszego otoczenia. Za pomocą kontrastów można stworzyć przestrzeń nieoczywistą, lecz zbudowaną z symbiotycznego połączenia na pozór zupełnie nieprzystawalnych cech. Analizując wyniki wyszukiwania pod wskazanymi wcześniej hasłami: “aranżacje wnętrz Katowice” i “projekty wnętrz Katowice” przekonamy się, iż kontrastujące tony to jeden z najbardziej cenionych zabiegów stosowanych w aranżacjach (projektanci wnętrz). I taka oto przestrzeń przyciąga bardziej aniżeli konwencjonalne stylizacje. Zwróćmy uwagę jednocześnie, że wbrew pozorom, w wyniku kontrastów może powstać spójna aranżacja.