Zastosowanie towarów właściwej jakości jest jednym z przesłanek stworzenia mocnego budynku. Znajomość cech budulców umożliwia przewidzieć zachowanie samego materiału i pobudowanego obiektu w toku chwiejnych warunków pogodowych.

Elewacja Kadyks - Wienerberger.pl

Autor: Wienerberger.pl
Źródło: Wienerberger.pl
Każdy schemat budynku już na wstępie zakłada, w jakiej technologii, a więc również z jakich surowców będzie on wznoszony. Dobór technologii budowy nigdy nie jest prosty, z uwagi na wiele możliwości, również na rozmaite cechy poszczególnych polskich materiałów budowlanych.

Dobry dobór polskich materiałów budowlanych może zmniejszyć koszt i skrócić czas realizacji inwestycji.

Przeczytaj, jakie dane odnajdziesz po przejściu do wpisu (https://eshop.pronar.com.pl/pferd). Niewątpliwie będą niesamowicie wciągające oraz warte zainteresowania, co spowoduje, że wielokrotnie będziesz tu wracać.

Zanim przystąpimy do budowy własnego domu, powinno się zapoznać się z ceną materiałów budowlanych i porównać ich własności.
Polskie materiały budowlane używane na mury zewnętrzne w domu jednorodzinnym to drzewo, glina, cegła, beton, kamień. Dobór technologii wykonania jest również duży, od ścian szkieletowych, dużych, po prefabrykowane i murowane. Z uwagi na ceny materiałów budowlanych, bezproblemowe i tanie wykonanie, w Polsce preferowane są ściany murowane.
Polskie materiały budowlane to przede wszystkim cegły i pustaki ceramiczne wyrabiane z gliny, bądź iłów z domieszką piachu i wody. Są modelowane, suszone a potem wypalane w ogromnej temperaturze.

system Porotherm

Źródło: www.Wienerberger.pl

Pustaki ceramiczne są wykorzystywane jako szablonowy, polski materiał budowlany. Jest on mocny, solidny i co ważniejsze, stosunkowo niedrogi. Jest stosowany do budowy domów o zewnętrznych murach, mających dwie, wiązary dachowe lubuskie trzy warstwy – np. cegła budowlana. Z pustaków ceramicznych buduje się także wewnętrzne ściany budynku, ściany działowe, piwniczne i fundamentowe. Jednym z korzystniejszych cen materiałów budowlanych są białe bloczki i cegły silikatowe, z jakich stawiane są obrzeżne ściany dwuwarstwowe.

Domy z prefabrykatów stawia się szybko, lecz nie są tanie. Poszczególne części domu wytwarza się na podstawie skończonych schematów.
Współczesne domy zestawiane są także z prefabrykowanych detali dla przykładu cegły klinkierowe. Każda z technologii budowy ma swoje skazy i wartości, jednakże zazwyczaj jej wybór podyktowany jest wydatkami i czasem budowania.