Zanim zaskoczy nas sroga zima należy przyjrzeć się oknom we własnym mieszkaniu lub domu. Często wymagają one naprawy nierzadko też całkowitej wymiany. Trzeba to zrobić przed zimą, aby niska temperatura nie przyszła do naszych progów przez luki wypaczonych okien.

Aktualnie dostępna jest atrakcyjna oferta, biorąc pod uwagę okna. Zazwyczaj wyróżnia się dwa rodzaje: to okna PCV a także okna (zobacz również – okna stanmal łódź) drewniane (RK Styl). Oba modele mają swoje negatywy i atuty. Okna PCV mają już za sobą lata swojej świetności, teraz przyszła pora na te drugie. Okna drewniane stały się dziś nadzwyczaj powszechne, montuje się je również w domach ale też mieszkaniach. W obu przypadkach spisują się wspaniale. Nie są to już rodzaje okien jakie pamiętać można sprzed lat – tamtym daleko było do wzoru, obecnie nowoczesna technologia tworzenia jak również świetna konstrukcja (polecamy przejścia instalacyjne ppoż mcrsklep) zapewnia należytą jakość tego produktu.
Okna drewniane są bardziej sztywne niż okna z ramą PCV, nie jest też faktem, że gną się pod wpływem słońca (sprawdzone okna drewniane). Stosowna impregnacja powoduje też, iż nie wypaczają się na skutek wilgoci oraz nie są narażone na działanie insektów czy wszelakiego typu grzybów. To, iż posiadają one bardziej sztywną konstrukcję efektywnie odstrasza złodziei, przez te okna nie łatwo jest się wkraść. Następną zaletą jest to, iż do mieszkania w mniejszym natężeniu dociera zgiełk z ulicy niż w przypadku okien PCV.
Okno w łazience

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Drewno do wykonania okien drewnianych, a raczej ich ram, zanim trafi do zrobienia przechodzi długotrwały okres przetwarzania, nie może posiadać w ogóle skaz czy ubytków. W naszym kraju wykorzystuje się zazwyczaj drzewo sosnowe, klejone w trzech warstwach profesjonalnym odpornym na wodę klejem. Zalicza się do drugiej klasy gatunków drewna.

Najczęściej wykorzystuje się także drewno lite, a te zalicza się do pierwszej klasy gatunku drewna. Na prośbę ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wówczas efekt końcowy jeszcze bardziej zadowala. W oknach drewnianych nad wyraz dobrze wyglądają wszelkie ozdoby.