Właściwe określenie wielkości domku, jest to kluczowy warunek wyboru należytego projektu (nie może być on ani zbyt mały, ani zbytnio duży).
W owym celu najlepiej będzie przydzielić każdemu z mieszkańców jakąś orientacyjną powierzchnię, natomiast potem dodać do niej nawierzchnię pomieszczeń używanych wspólnie, tj.

pokój dzienny, pomieszczenie kuchenne, jadalnia, toaleta i wnętrza pomocnicze. Dogłębnie przeprowadzona analiza pomoże uświadomić sobie, jakiej wielkości dom faktycznie potrzebujesz.
Białe auto

Autor: Yahya S.
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonalność domku. Powinna ona odpowiadać Twej rodzinie nie jedynie w chwili doboru projektu, ale również brać w rachubę przyszłe potrzeby mieszkańców. Za kilka lat może się okazać, że familia powiększy się bądź zapragniesz określić jeden z pokoi na działalność gospodarczą. Stąd zawsze wskazane jest mieć dodatkowy pokój, który będziesz mógł przystosować do bieżących potrzeb.

Te wpisy ze strony (https://www.itb.pl/badania-drzwi-okna-bramy-swietliki-pasma-swietlne.html), które przeczytasz po kliknięciu na ten odnośnik bez dwóch zdań będą użyteczne – są one godne uwagi i potrafią Cię miło zadziwić.

Mieszkania o takich samych wymiarach a także kształcie bryły mogą posiadać całkowicie różne układy pomieszczeń. Gotowe projekty małych domów z garażem można kupić w biurze projektowym bądź w internecie. Miej na względzie również, iż można bez trudu zamieniać funkcję pomieszczeń w projekcie gotowym, aby doskonale spełniały Twe oczekiwania. W czasie adaptacji projektu możesz zamienić garaż na salon, przenieść kotłownię do drugiego wnętrza lub zmienić położenie ścianek działowych, aby dopasować funkcję domku do Twoich indywidualnych wymogów. Wybór przyszłego domu to zadanie wymagające analizy mnóstwa rozmaitych czynników.

Oprócz preferencji wszystkich mieszkańców dotyczących układu funkcjonalnego bryły a także stylistyki, powinieneś wziąć pod uwagę uwarunkowania wypływające z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź decyzji o Warunkach Zabudowy.