Drzwi są niezwykle istotnym elementem każdego mieszkania. Przede wszystkim w kwestii drzwi zewnętrznych, ich rolą jest utrzymywanie bezpieczeństwa. I są tu ważne nie tylko wszelkiego typu zamki. Czasami sam wytrzymały wygląd drzwi może być swego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa, stanowi bowiem element odstraszający dla ewentualnego złodzieja. Drzwi wewnętrzne z kolei posiadają trochę inne funkcje. Przede wszystkim oddzielają poszczególne pomieszczenia, a także gwarantują poczucie prywatności ich mieszkańcom. Drzwi do różnych wnętrz w domu i mieszkaniu także będą rozmaite. Przykładowo te przeznaczone do łazienki najczęściej wyposażone są w wywietrzniki odprowadzające parę wodną, a nierzadko również posiadają nieprzejrzystą szybę. Montaż drzwi może odbywać się różnymi metodami, zależnie od ich charakteru i lokalizacji. Nie jest jednak zadaniem bardzo kłopotliwym.

listwy przypodłogowe Invado.pl
Źródło: http://invado.sklep.pl/
Potrzebne przyrządyDo montażu drzwi potrzebne są różnorodne narzędzia. Jest to między innymi wiertarka, służąca do stworzenia potrzebnych dziur. Do wykonywania pomiarów przydatne będą takie przyrządy jak miarka, a także kątownik i poziomnica do kontrolowania, czy części są położone równo. Powinno się także zamontować odpowiednie listwy przypodłogowe. Do wykończenia powstałej konstrukcji przydatne będą części wytłumiające hałas oraz profesjonalna pianka – zajrzyj koniecznie – uszczelniająca. Dzięki temu same drzwi będą wytrzymałe i nie powinny dopuszczać hałasu z zewnątrz. Oprócz tego poprawnie umieszczone drzwi nie będą zatrzaskiwać się z hałasem. Innym oferowanym produktem jest tak zwany samozamykacz czyli przyrząd, który ma za zadanie zamknąć drzwi powoli, co pozwala uniknąć trzaskania. Szczegółowy instruktaż montażu można znaleźć tu:

Geometryczny szyk
Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Montaż drzwi wejściowychDrzwi wejściowe to specyficzny typ drzwi. Są dużo bardziej solidne od pozostałych, jak również posiadają większą ilość zabezpieczeń. Niezwykle istotnym ich elementem jest ościeżnica, czyli ta część, w której skrzydło jest umieszczone. Montaż tego elementu ma miejsce na samym początku, czasami już w czasie budowy obiektu, a czasami później. Niezwykle ważne jest, aby przed początkiem montażu skrupulatnie wymierzyć otwór, tak by wybrane drzwi – www.invado.pl/ – dobrze do niego pasowały i były szczelne.

Źródło: