Zakupujesz mieszkanie od dewelopera? Miej na uwadze, aby jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego dokonać osobistego odbioru lokalu, by zobaczyć, czy jest wykończone w zgodzie ze wcześniejszymi ustaleniami. To niezwykle ważne, bo może to uchronić konsumenta przed przeprowadzeniem kosztownego remontu albo naprawy za własne pieniądze.

Odbiór mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zorganizować odbiór mieszkania od dewelopera?

Miejmy na uwadze, iż już w pierwszej kolejności, czyli podczas podpisywania umowy deweloperskiej ustalić odbiór mieszkania. Gwarantuje to optymalny czas na dokładne sprawdzenie lokalu, jednocześnie pozwoli to na dochodzenie roszczeń w sytuacji opóźnień ze strony dewelopera.

Jeśli zaciekawił Cię tego typu artykuł, sprawdź szybko ten świetny tekst – on też jest warty zainteresowania, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Brakuje przepisów określających powinności dewelopera, nie jest więc określone, kiedy następuje odbiór mieszkania od dewelopera. Dlatego kwestie te powinny zostać odpowiednio określone w umowie deweloperskiej.

Odpowiednio to znaczy, że musi być sporządzone każde najbardziej istotne, najdrobniejsze ustalenie, a także kluczowe typu odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Bardzo istotne jest, by w takiej umowie pojawiła się informacja o ostatecznym terminie lokum gotowego do odbioru. Jeżeli będzie jakieś opóźnienie warto to uwzględnić w umowie, to oznacza np. zdefiniować karę umowną. Istotne jest również zdefiniowanie sposobu zawiadomienia kupującego o tym, że mieszkanie jest już gotowe do odbioru.

Jak przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania od dewelopera?
Niezwykle istotne jest, aby zaznaczyć minimalny okres dla nabywcy na odbiór mieszkania, już od chwili dostania zawiadomienia od dewelopera. Jeżeli zapomnimy o tej kwestii to może się wydarzyć, że deweloper określi kupującemu za bardzo krótki czas na dokonanie oględzin, więc podczas niedokonania odbioru lokalu w terminie, może uważać, iż nabywca zatwierdził lokal bez zastrzeżeń.

Bardzo ważne, żeby szczegółowo określić standard wykończenia lokalu.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj artykuł (https://www.mcalpine.pl/) do woli o ciekawiących Cię sprawach.

Dzięki temu łatwiej będzie dochodzić wszelakich rozszczeń, jakie mogą wywodzić się z wad lokalu. Proponowane jest przeprowadzanie oględzin mieszkania w obecności osoby ze stażem w branży budowlanej, czemu deweloper nie może się przeciwstawiać. Zgodność standardu mieszkania z zapisami umowy zatwierdza się w protokole odbioru. Tym sposobem mamy zapewnienie, że żadne nieporozumienia nie będą nas dotyczyć, a to przecież niezwykle ważne w takiej sytuacji. Więcej informacji: link