Nieistotne czy mamy dom na odludziu, czy mieszkanie w bloku. Każdy człowiek chce mieć swą prywatność. Z tego powodu należy zamontować dźwiękoszczelny izolator na mury.
Jeżeli mieszkamy w bloku i prawie z każdej strony mamy jakiegoś sąsiada, to nikt nie da nam gwarancji, że będą to cisi mieszkańcy.

płot

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

osoby

Autor: Malte Hempel
Źródło: http://www.flickr.com
Może być tak, że będzie nas złościć głośne słuchanie muzyki albo szczekanie psa. Ponadto świadomość, że my słyszymy sąsiadów, sprawia, że mamy pewność, że oni też nas słyszą. By czuć się dobrze we własnym mieszkaniu, trzeba kupić korek ścienny. Jest to doskonały pomysł na wyizolowanie wszelakich dźwięków. Testy pokazują, że nowe korki nie przepuszczają nawet do 95% wszelkich odgłosów. Sprawi to, że będziemy czuć się w swoich czterech kątach naprawdę komfortowo. Oprócz tego, korek daje też ochronę przed zbytnim nagrzewaniem się mieszkania latem oraz zbytnim wychładzaniem go zimą. Dzięki temu będziemy mogli lepiej utrzymać w środku zamierzoną temperaturę. Oprócz tego blokuje on wilgoć, wobec tego na murach nie powinny powstać grzyb albo pleśń.

Gdy zaciekawił Cię zaprezentowany temat, poznaj serwis usługi remontowe warszawa, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Nowe korki są sprzedawane zazwyczaj w wersji płyt, które po prostu trzeba przykleić do ściany przy użyciu kleju do korka ściennego. Montaż wydaje się być niebywale prosty i nie wymaga zatrudniania ekipy budowlanej.

Jeżeli zapragniemy pozostawić korek na murze tak, aby był dostrzegalny, to trzeba wybrać wersję dekoracyjną. Jest ona droższa, ale prezentuje się elegancko. Możemy wówczas wybrać także kolor.