Przeanalizujmy czy nie sprawdzą się w naszym domu markizy

Nie zawsze mamy szansę założyć rolety, żeby osłonić się przed słońcem, czasem chcemy przed nim osłonić nie tylko okna mieszkania, ale też pewien fragment przed nim, jak np. taras czy balkon. W takich sytuacjach odpowiednim pomysłem będzie wykorzystanie markizy, możemy sami zdecydować w jakiej szerokości oraz długości jest nam ona potrzebna, a dzięki poziomemu rozsuwaniu się, które ma szansę też iść delikatnie po skosie, możemy zakryć nią każdą powierzchnię.

markizy

Źródło: flickr.com

Taka markiza ma szansę być wysunięta całkowicie, albo jedynie trochę, tak aby dawała cień w danym miejscu, dlatego wspaniale sprawdza się na tarasach, gdyż powoduje że okna rolety na okna są w cieniu, lecz jednocześnie nie są niczym przysłonięte, więc wszystko możemy zobaczyć.

Tkanina jest bardzo solidna

Trzeba wiedzieć, że materiał z którego jest ona wykonana jest bardzo mocny, a więc nawet kiedy nie schowamy jej w czasie deszczu, to i tak się nic z nią nie stanie, więc kiedy mamy coś na balkonie lub tarasie oraz nie pragniemy aby zmokło, to na okres deszczu możemy ją nawet specjalnie rozwijać. Co więcej markiza przeważnie jest wykonana z barwnej tkaniny, która jeszcze ozdobiona jest różnymi wzorami, a to spowoduje, że w prosty sposób możemy ożywić kolorystycznie przestrzeń wokół nas, a nawet dobrać ją do wyglądu otoczenia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to,

markiza w ogrodzie

Źródło: flickr.com

abyśmy zadbali o jej odpowiedni stelaż, tak by okazał się w stanie ją utrzymać nawet kiedy będzie wysunięta na całkowitą długość i będzie padał deszcz czy wiał wiatr.

Nie tylko do sklepów

Nie jednemu taka markiza skojarzy się prawdopodobnie z zadaszeniem nad marketem, które wysuwa się w gorące dni, mimo wszystko jak się okazuje takie rozwiązanie wspaniale sprawdza się także w mieszkaniu, dlatego trzeba o nim pomyśleć, kiedy potrzebujemy do osłony przed słońcem czegoś, co będzie w stanie zakryć większą przestrzeń aniżeli samodzielne okna, lecz równocześnie nie chcemy robić daszku na stałe. Taka markiza jest tania, funkcjonalna oraz się ją zwija, więc ma szansę okazać się tym, co jest nam naprawdę potrzebne.