Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego domu, jesteś w bardzo wygodnej sytuacji. Kłopoty budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i możesz cieszyć się z własnego, przydomowego ogródka. Lecz ciepły czas warto również zostawić na inwestycje. Jeśli bowiem żyjesz w wiekowym budynku, stworzonym jeszcze w czasach, gdy świeże technologie nie były nikomu znane, możliwe że nie jest ono wystarczająco ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto parę rzeczy o które powinieneś zadbać, aby zimą zaoszczędzić duże kwoty.

ocieplanie domu

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nikt nie słyszał o dobrej izolacji termicznej. Ściany twego domu mogą posiadać liczne, niewidoczne gołym okiem szczeliny, które przepuszczają zimne powietrze, powodując wychłodzenie mieszkania. W okresie zimowym borykasz się ze znacznymi opłatami za opał? Czas z tym coś zrobić! Zanim sklejka elewacyjna pójdzie w ruch, odizoluj swoje domostwo od wewnątrz (zerknij tu). Obecnie mamy do wyboru wszelkiego rodzaju innowacyjne materiały i pianki, które naniesione na ścianę, nie dopuszczają do wychładzania się pomieszczenia. Są do tego na tyle skuteczne, że pozwalają oddychać tym powierzchniom, z tego powodu nie musisz obawiać się jakiegoś grzyba.

Następnym istotnym krokiem jest wymiana okien (zapoznaj się z ofertą okna pvc wrocław http://oknagalio.pl/okna-pcv) na bardziej ekonomiczne. Najtańszą ze skutecznych metod będzie zamontowanie stworzonych z PCV zamiast tradycyjnych, drewnianych materiałów, które nie zawsze są szczelne. Jeśli masz kilkudziesięcioletnie okna, pewnie nie raz w zimne wieczory czułeś lodowaty prąd przechodzący przez nie. Z produktami plastykowymi nie powinieneś się tego bać, odizolują cię całkowicie od jakichkolwiek zmian temperatury, a dodatkowo wbudowane nakładki zapewnią mikroklimat, który pozwoli na niezbędną cyrkulację powietrza, nawet gdy nie otwierasz okien za często.

Końcowym działaniem powinna być izolacja zewnętrzna, do której konieczna nam będzie sklejka elewacyjna. Dzięki innowacyjnym gatunkom, możemy zapewnić sobie niepowtarzalny wygląd naszego domostwa. Mamy do wyboru dziesiątki tysięcy modeli w przeróżnych opcjach barw i innych strukturach.

Jeżeli ten tekst okazał się dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tutaj rekuperacja w domu jednorodzinnym – zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne dane.

Możesz zamontować piękne, przypominające dąb listwy, lub radosną, przyjazną sosnę. Wystarczy tylko wpisać do przeglądarki frazę „sklejka elewacyjna” a ukaże ci się wielostronicowa baza producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna naszego domu jest niezwykle istotna. Jeśli przeraża cię inwestycja, której należy się podjąć aby jej dokonać, rozdziel sobie ten proces na etapy. Możesz być pewien, że wszystkie opłaty zwrócą ci się z nawiązką w czasie grzewczym.