Najważniejszą kwestią przy wybieraniu pługa jest moc ciągnika. W odpowiedni sposób dobrane urządzenie to także takie, które będzie dopasowane pod względem powierzchni oraz wielkości naszego gospodarstwa i klasy będącej w naszym gospodarstwie ziemi.
Mimo faktu, że z zachodu nadeszła do nas tendencja na uprawę bezorkową, to pług nadal pozostaje podstawowym sprzętem do uprawy gleby w naszym kraju.

firmy deweloperskie

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
miejsca

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
pług

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
producenci poniekąd prześcigają się natomiast w coraz to w większym stopniu złożonych modelach pługów, których cena jest niezwykle wysoka. Nadal sporą popularnością pośród klientów mogą cieszyć się pługi do tzw. uprawy zagonowej, które są także najkorzystniejsze cenowo. Jednak to, w jaki pług musimy zainwestować, powinno zależeć w znacznym stopniu od jakości wykonywanej na tego typu polu pracy oraz musi wiązać się również z oszczędnością czasu i paliwa. Ekonomiczna orka powinna być również jak najbardziej korzystna finansowo. Biorąc pod uwagę nadal rosnące koszty realizacji, oszczędzanie na paliwie posiada niezwykle wielkie znaczenie.

Praca z tak dużą oraz ciężką maszyną jaką jest na pewno pług, automatycznie przekłada się na olbrzymie zużycie ropy naftowej. Niestety znacznym problemem krajowych agrotechników jest wciąż stosowanie albo za lekkich lub za ciężkich pługów. Wielokrotnie zmianę takiego narzędzia w wielu gospodarstwach determinuje dopiero Kupno ciągnika posiadającego bardziej znaczącą moc.

Kliknij tutaj oraz zobacz polecane informacje (https://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/33-konstrukcje-aluminiowe), które też mówią o opisywanej problematyce. Przeczytasz tam dane, które na pewno poszerzą Twoją wiedzę na ten temat.

Wybierając odpowiedni pług, oprócz naturalnie porównania jego zdolności z możliwościami innych ciągników, trzeba mieć na uwadze także inne właściwości takiego sprzętu.

Pług zawsze trzeba dostosować do mocy ciągnika, przy czym należy również brać pod uwagę to, że właściwości konkretnego pługa, który chcemy nabyć, również zależą od samego ciągnika.