Jest to podstawowy element oprzyrządowania domowego warsztatu. Niezależnie od tego, czy zamierzamy zamontować antenę czy zrobić jakąkolwiek w mniejszym stopniu skomplikowaną pracę, to z pewnością będzie nam ona potrzebna.

Kominki mefisto

Autor: kominki-mefisto.pl
Źródło: http://kominki-mefisto.pl
Bez dobrej drabiny nawet wieszanie firanek by było bardzo utrudnione. Pamiętać trzeba, że przy wybieraniu domowej drabiny, powinniśmy kierować się głównie bezpieczeństwem mieszkańców domu. Przed zakupem takiego narzędzia, trzeba sprawdzić skąd pochodzi. Najlepsza drabina powinna zostać stworzona z wysokiej jakości surowców. Zanim kupimy drabinę, musimy się zastanowić do czego będziemy jej używać. Najważniejsza jest wysokość robocza drabiny. Tego pojęcia nie można mylić z całkowitą długością drabiny. Wielkość robocza to krótko mówiąc zasięg pracy normalnego człowieka, czyli miejsce, do jakiego będzie w stanie sięgnąć. Warto też zastanowić się, jaki rodzaj drabiny okaże się dobry dla nas. Jeśli zamierzamy tylko na drabinie wieszać firanki lub robić takie mało skomplikowane prace, to najlepsza będzie niewysoka drabina rozstawna. Jeśli jednak zamierzamy czyścić rynny, to najlepsza będzie drabina przestawna odpowiedniej długości.
drabiny

Autor: Atlas
Źródło: Atlas
Jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym, to na pewno nie będziemy mieli kłopotu z przechowaniem nawet wielkiej drabiny. Problem może się pojawić w wypadku małego mieszkania. Wiemy także wszyscy, że nawet najwyższa drabina nie jest elementem ozdobnym i należy w jakimś miejscu ją schować.

Moglibyśmy ukryć ją na strychu albo w piwnicy albo zamykarki na balkonie. Z pewnością nie będziemy wyłącznymi użytkownikami drabiny, zatem dokonując zakupu powinniśmy brać pod uwagę zdrowie każdego wykorzystującego drabinę.