Budowa domku czasami jest bardzo długa oraz uciążliwa. Wszystko uzależnione jest do tego, czy działamy samemu czy posiadamy wykwalifikowaną załogę budowlaną. To z kolei zazwyczaj uzależnione jest od finansów którymi zarządzamy. Nie zależnie jak szybko budujemy, w pewnym momencie będziemy musieli zamknąć stan surowy budowy.

Jeśli uda nam się ustawić już wszystkie ściany nośne, kominy, producent (zobacz schody z drewna egzotycznego) oraz dach to będziemy musieli pomyśleć co działać w następnej kolejności. Następnymi pracami musi być zamontowanie okien, drzwi i założenie urządzeń instalacyjnych. W szczególności ważką rolę w każdym domku spełniają drzwi antywłamaniowe, ponieważ jest to jeden z kluczowych elementów ochrony naszego domu. Podczas sprawunków warto zwrócić uwagę na parę podstawowych cech, jakie zdołają utrudnić pracę włamywaczowi.

W pierwszej kolejności winny spełniać wszystkie reguły bezpieczeństwa, a także muszą mieć certyfikaty dotyczące wytrzymałości na włamanie (koniecznie – ALL-SECURE). Następną kwestią jest wygląd – drzwi nie powinny wyglądać na zbytnio masywne, by złodziej nie był przygotowany na tego rodzaju zabezpieczenia. Zatroszczmy się także o to, aby montażem naszych drzwi zajęli się zawodowcy. Ostatnią i prawdopodobnie najistotniejszą kwestią są zamki do drzwi Warszawa, które winny mieć przynajmniej klasę C odporności na włamanie. Istotne jest to, aby zaopatrzyć się w minimum dwa zamki. Istotne jest to, by otwierały się one od wewnątrz tylko przy wykorzystaniu klucza.

To z pewnością skomplikuje zadanie złodziejowi. Jeżeli postawimy na naprawdę stosowne zamki do drzwi Warszawa to możemy wyeliminować naszą obawę przed włamaniem. Jeżeli nie jesteśmy pewni który zamek dobrać to wtenczas należy porozmawiać z osobą, która posiada na ten temat większe pojęcie. Powie nam ona które zamki będą najbardziej właściwe do naszych drzwi. Musimy wiedzieć, iż zdecydowanie lepiej jest zapłacić trochę więcej, a mieć zamki z trwałych i wytrzymałych materiałów.

Troszczmy się o naszą posiadłość, ponieważ nic nie spada z nieba. Wiadomo, iż rokrocznie coraz więcej ludzi kombinuje , a także zarabia na życie, tak jak jest to niedozwolone przez prawo.