Zakładać rodzinę oraz wychowywać brzdące pragniemy zwykle już na swoim.
Zakup swego mieszkania to niebywale poważna decyzja.

osoby

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Trzeba ją jednak podjąć, jeżeli pragniemy się ustatkować. Oczywiście wpierw należy posiadać pracę, by być w stanie uzyskać kredyt. Kiedy już zweryfikujemy, jak duży kredyt jesteśmy w stanie dostać, to wtedy rozpoczynamy poszukiwania idealnego mieszkania. Na początku należy określić, która dzielnica nam odpowiada. Można chcieć mieszkać blisko centrum (albo wprost przeciwnie) lub wybrać miejsce ze względy na adres naszej firmy.

Zaabsorbowała Cię przedstawiana kwestia? Przeczytaj więc poza tym ten wciągający artykuł – to także bardzo cenne źródło informacji.

Gdy już zawęzimy pole poszukiwań, to będziemy musieli znaleźć biuro nieruchomości. Można do nich zatelefonować oraz iść na spotkanie. Kiedy będziemy już u nich, to pracownik biura z chęcią pokaże nam wszystkie najnowsze projekty, którymi zajmuje się deweloper. Będziemy mieli szansę, by obejrzeć część mieszkań na wizualizacji. Część z nich będzie już na pewno w trakcie realizacji. Będziemy mogli więc podjechać na miejsce oraz pooglądać powstające osiedle. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niestety nie będziemy mieli prawa wejść na plac budowy. W biurze na pewno będziemy wypytani o to, jakie priorytety mamy, jeśli chodzi o wybór lokum.

Pytania pewnie będą dotyczyć tego, które piętro wolimy, czy chcemy posiadać balkon, ile pokoi powinno mieć mieszkanie oraz czy na przykład chcemy mieć osobną kuchnię, czy może być ona połączona wraz z salonem (tworzy wtedy aneks). Pytań zapewne będzie dużo.