Szukasz materiału, z którego pragniesz stworzyć schodki? A może chcesz, by tę rzecz jakaś osoba zrobił dla was, ale nie wiesz, jakie są ceny? Odczytaj ten felieton!

Pożądasz mieć w mieszkaniu schody schody (zobacz drewniane), jednakże obawiasz się tych rzecz ceny? Nie zamartwiaj się tym, bo posiadamy dla Ciebie propozycję! Schodki wytwarzane bywają z kilku rodzai drew, w tym proponowanym przez nas Jesionem.

gaśnica

Autor: Pratheesh Prakash
Źródło: http://www.flickr.com
schody (zobacz schody z jesionu) bywają traktowane za „pośredni” rodzaj schodków, na wgląd na łatwość ich stworzenia, i zarazem ich umiarkowana kwota, która może wynieść koło 7 500 złotych. Oczywiście powstała szansa by kupić takie schody z „drugiej ręki” – w tamtym momencie cena ma możliwość się zacząć nawet od paru stówek. Powstały również przypadki, kiedy jest możliwość otrzymać takie schodki za grosiki, albowiem właściciele wyzbywają się ich, na przykład w czasie przemiany aranżacji Wnętrza. Trzeba zwrócić spojrzenie na wykończenie w czasie robienia tych schodów, gdyż bywa to jeden z kluczowych kawałków aby schody pozostały trwałe. Jednakże najistotniejszą rzeczą w upiększaniu tych schodów bywa Lakierowanie ich.
wapień

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com
Schody z jesionu mają jedną wadę, która może odrzucać przyszłych użytkowników – jednak stosowanie odpowiedniej „terapii” dla drewna ma możliwość sprawić, iż używanie będzie rewelacyjnym doświadczeniem. Mówimy tu mianowicie o braku odporności na mocne zawilgocenie – stąd należy je dosyć często lakierować.

Jednak skoro są wady, muszą również istnieć zalety! Największą zaletą tego typu schodków schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-debowe/) mocno dekoracyjne i pasują do wszystkich rodzajów wnętrza, nadając im ciepły klimat.