Budowa parterowych oraz piętrowych domów jednorodzinnych jest całkiem sporym wydatkiem. Pewne koszta można jednakże obniżyć przez dobre rozplanowanie wszelkich procesów budowlanych, albo rezygnacji z niektórych elementów w projekcie – {na przykład|przykładowo|dla przykładu|np.

Budowa parterowych jak też piętrowych domków jednorodzinnych jest dość dużym wydatkiem. Pewne koszta można jednak obniżyć przez dobre rozplanowanie wszelkich procesów budowlanych, czy rezygnacji z pewnych fragmentów w projekcie – przykładowo piwnicy.
Przestrzenne motywy z tworzywa sztucznego podkreślają estetykę bramy garażowej

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
okno

Autor: Benjamin Moore
Źródło: http://benjaminmoore.pl

Wybór projektu ma główny wpływ na finalny koszt budowy wszelkiego obiektu. Jeżeli chcemy postawić budynek względnie ekonomicznie, zastanówmy się nad jego charakterem. Obiekt niedrogi w budowie to budowla o prostym układzie ścian oraz dachu. W folderach odnajdziemy takowe projekty tanich domów. Miejmy na uwadze, iż im układ obiektu a także dachu będzie bardziej skomplikowany, tym wyższy będzie także koszt jego postawienia. Najtańsze są więc proste, ładne budynki o bryle prostokąta ze zwyczajnym dachem dwuspadowym. Podczas doboru projektu budowlanego zastanówmy się również nad budową podpiwniczenia. Bez wątpliwości domek niepodpiwniczony będzie zdecydowanie tańszy w budowie. Zaoszczędzimy m.in. na izolacji przeciwwilgociowej a także na skonstruowaniu schodów na kondygnacje podziemną. Obecnie coraz to częściej odchodzi się od konstruowania podpiwniczenia. Orientacyjny koszt zrealizowania tego pomieszczenia obejmować może od 10 do aż 30 % kosztów całkowitych. Budowle z pomieszczeniami piwnicznymi są aktualnie tworzone na niewielkich parcelach budowlanych, a więc tam gdzie nie ma miejsca na konstrukcję ponadprogramowych obiektów (większych altan).
Ogromnie duży wpływ na koszt budowy będzie miał wybór właściwego wykonawcy. Przenigdy nie należy aprobować pierwszej oferty.

Najrozsądniej poprosić o ocenę prac chociaż parę przedsiębiorstw z okolicy, porównać między sobą ich oferty oraz pozbierać opinie. Dopiero na tej podstawie można podjąć rzetelną decyzję. Jeśli posiadasz auto, przejrzyj projekty małych domów z garażem.