Myśląc o nagrobkach nic miłego nie przychodzi nam na myśl. Faktem bowiem jest, iż z takimi przedmiotami spotykamy się w sytuacji utracenia kogoś niezwykle nam bliskiego, ale jednak dla wielu osób stanowi to po prostu coś z czego żyją. Z tego powodu świat nagrobkowy, jak każda inna płaszczyzna działalności ludzkiej,idzie do przodu. Dzięki czemu w chwili, gdy musimy wybrać nagrobek, wybór jest szczególnie szeroki.

wyroby kamieniarskie

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim kamieniarstwo dzieli się teraz na dwie grupy. Można więc wyróżnić: prostą formę, bez udziwnień, wielkich ozdób i innowacyjnych tekstur. Rządzi tu granit i czasem trawertyn, a tablice utrzymane są w prostych kształtach. Druga grupa to przestrzeń, w której kamieniarstwo może naprawdę się wykazać, jest to bowiem absolutny przepych i bogactwo zdobień. Takie nagrobki nierzadko mają dużo złote elementy ozdobne i niczym dziwnym nie jest okazała figura, czy to anioła, Syna Bożego, samego zmarłego, czy też obiektów, które dla zmarłego miały szczególnie ważne znaczenie. Zobacz w galerii: .

Takie przepełnione bogactwem nagrobki często przypominają pomniejszone kaplice, w których złożony jest właściciel. Zupełnie innym zagadnieniem są nagrobki dla par – nagrobki nagrobki podwójne podwójne. Tutaj rządzą ogromne kształty i bogate dekoracje pokazujące niezwykłość uczucia łączącego zakochanych i mającego kontynuację w życiu pozagrobowym. Jak więc widać przemysł nagrobków i kamieniarstwa prężnie się zmienia i rozwija i tak jak wszędzie indziej tu też panują różnorakie mody i tendencje. Mnóstwo osób przewiduje, że za kilka lat może trafić do nas, coraz bardziej znany za granicą trend, dążenia do zrobienia ogólnego i jednorodnego dla każdego wzoru nagrobka. Dzięki takiemu rozwiązaniu biedniejsi zmarli nie będą się wyróżniać na tle reszty, tak jak w czasie życia, gdy codziennością było wskazywanie ich palcami i odsuwanie się od takich osób.

cmentarz

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że dzisiejsze czasy umożliwiają nam przebierania w płytach nagrobnych, dekoracjach i ornamentach do upadłego.

Chcemy rozgonić wszelkie Twoje wątpliwości oraz dostarczyć Ci następne oraz ciekawe wpisy. Zatem istotna treść oczekuje na Ciebie w podanym linku.

Jednakże należy pamiętać, że o wiele ważniejsza jest prawdziwa żałoba i głęboki smutek po śmierci kogoś bliskiego, a wystawienie najbardziej ozdobnego nagrobka nie zastąpi prawdziwej tęsknoty, która nie ma swojej ceny.