Jeżeli budujemy dom na pewno chcielibyśmy, by był on solidny tudzież spełniał wszystkie nasze wymagania. Jednym z najważniejszych elementów, tuż po fundamentach, jest dach. Przez niego najczęściej ucieka dużo ciepła, ale także to on chroni nas przed opadami na przykład deszczu bądź śniegu. Dobrze wykonany dach będzie szczelny jak również będzie zaprojektowany tak, żeby uciekało przez niego możliwie najmniej ciepła. Niekiedy koszty związane z ogrzewaniem domu powiększają się z powodu złej izolacji dachu.

styropian budowlany

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com
Należy więc zatroszczyć się o to, aby był wykonany z odpowiednich materiałów, które charakteryzują się dużą szczelnością a także są doskonałymi izolatorami. Nikt nie chce mieć dachu czy też zimnego poddasza, dlatego właśnie należy wybierać dobre materiały, które są przeznaczone szczególnie do krycia dachu. Bardzo popularnym materiałem, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi jest styropapa. Może nam skutecznie pomóc w uszczelnianiu dachu jak również izolowaniu powierzchni, by budynek trzymał ciepło zimą.

Może Cię zainteresować – http://www.styro-papa.pl/

Styro papa jest polecana przez wiele osób, ponieważ doskonale spełnia swoje zadanie izolując dachy domów. Styropapa jest materiałem, który możemy w łatwy sposób ułożyć na dachu. Inną jej zaletą jest fakt, że jako materiał o nienagannej jakości ma dosyć niską cenę. Nie wydając mnóstwa pieniędzy możemy doskonale ocieplić dach oraz cieszyć się uszczelnionym pokryciem. By był on jeszcze bardziej szczelny należy wykorzystać także izokliny.

Sprawdź też – styropapa koszt

Dach często bywa nierówną powierzchnią, więc mogą powstawać miejsca, które będą gorzej izolowane oraz mniej szczelne. W tego rodzaju przypadkach właśnie izokliny mogą być bardzo przydatne i pozwalają nam na dobre uszczelnienie naszego dachu. Są one robione ze styropianu pokrytego warstwą papy, dzięki temu są równie szczelne jak reszta dachu ze styropapy. Ocieplenie domu stypropapą jest proste a także niedrogie. Warto więc wybierać tego typu rozwiązania, by ocieplić dach naszego budynku mieszkalnego. Uniwersalny materiał, charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością, co jest niezwykle istotne, jeżeli chodzi o pokrycia dachowe.