Dzisiaj deweloperzy często decydują się na pozostawianie decyzji mieszkańcom, gdzie będą mieli zamiar wybudować ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy nabyć 70-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper informuje nas jedynie o tym, w którym miejscu będzie łazienka i przyłącza wody w kuchni. Z projektu też uzyskamy informację, gdzie będą okna oraz drzwi wejściowe. I to w sumie tyle. O całej reszcie będziemy mogli zdecydować sami. Jeśli mamy smyki, to z pewnością będziemy chcieli wydzielić dla nich pokoje. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze pewnie od naszych pociech. Jeśli zechcemy, to można postarać się również wydzielić komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie mamy smyków, to możemy postawić na dużą sypialnię i przykładowo gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany będziemy mogli ustawić tak, jak będziemy chcieli. Pewnie pomocny w wystroju będzie architekt lub dekorator wnętrz. O jego wsparcie powinni się w szczególności postarać ci, którzy nie znajdują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy tanie oraz dość łatwo się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie można także na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli chcemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to bardziej kosztowne, a ich budowa (nadzór budowlany warszawa) potrwa dłużej, ale będzie idealna przez lata.