Mniej więcej dwadzieścia lat wstecz hitem były okna plastikowe i wszyscy na fali popularności wymieniali na nie wcześniej zamontowane.

Okna z plastiku mają naturalnie pewne pozytywy, ale mają i minusy. To okna drewniane są świetnym rozwiązaniem.sprawdź więcej pręty cięte pręty cięte

Okna połaciowe

Autor: notafish

Oczywiście, są trochę droższe niż te zrobione z plastiku, ale przede wszystkim zapewniają zdecydowanie łatwiejszą wentylację pomieszczeń. Konieczny jest tylko niewielki błąd w montowaniu plastikowych okien, by uniemożliwiały one ruch powietrza, tym samym powodując zawilgocenie mieszkania. W oknach drewnianych taki kłopot nie występuje ponieważ drewno samo w sobie jest materiałem, który tlen przepuszcza. Naturalnie nie mówimy tu o przewiewach.

Okna z drewna są także o wiele ładniejsze. Nie ma co ukrywać – jest to bardzo ważne kryterium doboru okien, przecież każdy człowiek chce posiadać piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są nieszczególnie ładne, wywołują skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zabudowane dokładnie takimi samymi klockami z pustaków, wszystkie świecące identycznymi trójdzielnymi plastikowymi oknami. Nie jest to specjalnie ładny widok.

okna

Autor: Schüco

Aktualnie nowe technologie wchodzą i na ten obszar. Można już znaleźć okna enerokna okna rehauzczędne, które często zakładane są w domach energooszczędnych. Są również właściwie odizolowane akustycznie, zatem nie musimy się bać, że w domu będzie panował hałas.

Dom to najważniejsza inwestycja dla każdego człowieka. Zróbmy wszystko żeby był dokładnie taki, jak chcemy. Nie idźmy na żadne ustępstwa. Drewniane okna są piękne, gwarantują właściwą wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki postępowi technologii. Nie oszczędzajmy zatem na nich, niech nasz dom będzie doskonałym miejscem.

Źródło: Okna Wójcik