Drzwi wewnętrzne są tego typu składnikiem wnętrza, który w zasadzie ma znaczny wpływ na wygląd wnętrza oraz jest odpowiedzialny za tzw. pierwsze wrażenie.
Bardzo ważna jest także funkcja użytkowa drzwi.

Montaż płytki

Autor: Selena
Źródło: Selena

Naprawdę warto więc odpowiednio przemyśleć sprawę kupna tego typu elementu oraz przed wizytą w markecie starannie wiedzieć, jak należy dyskutować ze ekspedientem. Przed kupieniem trzeba dokonać skrupulatnych pomiarów otworu drzwiowego tak, żeby mieć możliwość podać je sprzedawcy oraz móc dopasować do nich drzwi oraz framugę. Poza tym warto znać grubość ścian, żeby dokładnie wiedzieć, jaką ościeżnice (regulowaną, stałą albo bezprzylgową) nabyć. Ościeżnica stała jest używana w przypadku montowania drzwi w ścianie o klasycznej grubości.

Czy odnośnie omawianej publikacji masz więcej pytań? (http://www.prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/) Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze.

Ościeżnice regulowane stosuje się wtedy, kiedy ściana ma niestandardowy wymiar, przy czym granica szerokości to 175 milimetrów.

Co poniektóre osoby decydują się na nią także ze względu na estetykę. Ościeżnica bezprzylgowa jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem: zawiasy są ukryte we wnętrzu, natomiast ona razem ze drzwiami tworzy jedną powierzchnię. W sytuacji kiedy nie chcemy robić znacznego remontu, trzeba zapytać o możliwość nabycia obudowy na futrynę, która da również możliwość zainstalowania nowych drzwi w pomieszczeniach bez potrzeby ich wykuwania. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest także łatwość zamontowania za pomocą pianki bez zabrudzeń posadzki czy muru. Trzeba pamiętać o tym, że aby nie było potrzeby szybkiej wymiany drzwi, należy wybrać właściwego producenta drzwi.

Na rynku dostępne są skrzydła pojedyncze w standardowych wymiarach: 70, 80 czy 90 cm. Zdarza się jednak tak, szczególnie w starych kamienicach, że spotkamy drzwi posiadające szerokość 60 centymetrów lub 110 centymetrów.