Miesiące zimowe w przeszłych latach bywały srogie. A i temperatura w jesiennych i wiosennych miesiącach do najcieplejszych nie należała. Zatem biznesmen powinien zapewnić dobre ogrzewanie hangarów i hal. Do zapewnienia dobrej temperatury sporych metraży przydatne są nagrzewnice. W dalszym artykule opiszę krótko 2 modele takich urządzeń. Opisane będą nagrzewnice elektryczne i nagrzewnice gazowe.

nagrzewnice   slider

Autor: KLIMA-TOP
Źródło: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg

Przed przejściem do dalszej części artykułu, podkreślę pewną ważną kwestię. Opisywane nagrzewnice to wszechstronne urządzenia, przykładowo: https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-elektryczne-stacjonarne,173.html. Jeśli trzeba ogrzewać pomieszczenie przez cały rok, najkorzystniejsze okażą się rodzaje stacjonarne. Te instaluje się trwale w danym miejscu. W przypadku okresowej potrzeby podnoszenia ciepłoty, np. na obszarze remontu, niezastąpione okażą się modele przenośne, które da się położyć gdziekolwiek oraz dezaktywować i zapakować w każdej chwili.

Nagrzewnice elektryczne posiadają wiele plusów. Po pierwsze, do działania nie potrzebują tlenu. To ważne przy szczególnych, hermetycznych pomieszczeniach. Po drugie, nie ma konieczności nieustannego wlewania paliwa. Tertio, są przyjazne dla ucha i zgrabne. Ich negatywem jest bez wątpienia duże zużycie energii elektrycznej. Pasują najlepiej do grzania w domach, fabrykach i sklepach.

Zobacz też na przykład: .

Nagrzewnice gazowe, jak wskazuje nazwa, do swej pracy używająhttps://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza-nowoczesne,157.htmlego w sprzedaży na terenie całego kraju. Do zalet takiego modelu maszyn wlicza się prostota regulacji mocy. Nagrzewnice gazowe są dość tanie. Za zakup nie zapłacimy dużo, podobnie jak i za używanie. Dobrą stroną nagrzewnicy jest fakt krótkiego rozruchu. Temperaturę uzyskamy prawie natychmiast po starcie. Nagrzewnice gazowe mają dużą moc, która idzie w parze z poręcznością. Negatywem jest to, że do pracy tego typu nagrzewnica wymaga ciągłego dopływu powietrza. Powinny być używane generalnie w przestronnych pokojach, w których nie ma ludzi. Kluczowe jest zapewnienie dobrej wentylacji, to bezwzględny wymóg prawidłowego ogrzewania.