Pruszków należy do tych dzielnic Warszawy, które położone są w ścisłym centrum, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Taka lokalizacja sprawia, że mieszkania Warszawa Pruszków należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych w stolicy. Miejsce to swoją nazwę zawdzięcza pewnej legendarnej karczmie, która wiele lat temu znajdowała się na tych terenach.

Jest to rejon Warszawy, w którym znajduje się aż dziesięć terenów zielonych. Między innymi mamy tuta Park Szczęśliwicki, Pole Mokotowskie, Park Zachodni czy Zieleniec Wielkopolski. Oprócz tego mamy możliwość korzystania tu z usług kulturalnych w ośrodkach kultury, są też szkoły, przedszkola i inne centra edukacyjne oraz biblioteki. Pruszków jest dzielnicą, w której możemy również napotkać dużą ilość zabytków. Napotkamy tutaj dużo pomników, ale także znanych kamienic, z których każda posiada swoją długą historię, takie jak kamienica Mikołaja Szelechowa czy kamienica Stanisława Rostkowskiego. Są tutaj również liczne zabytkowe kościoły i kaplice.

pruszków

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Dzielnica Pruszków uznawana jest często za najbardziej atrakcyjną dzielnicę całej Warszawy. Mimo długiej historii tego miejsca, wciąż buduje się tu dużo nowych mieszkań. Najczęściej mieszkania te posiadają bardzo wysoki standard.

Jeśli po przeczytaniu powyższego postu w dalszym ciągu masz jakieś zagwozdki, to sprawdź poza tym to ważne źródło – są tam zbliżone informacje.

Cechują się one rzeczywiście niezwykle nowoczesnym designem oraz mocno współczesną architekturą, która jednak jest dobrze przemyślana i doskonale wpisuje się w zabytkowy klimat całego rejonu. Mieszkania nie są oczywiście dla każdego. Zwykle buduje się tutaj bowiem mieszkania o charakterze luksusowym. Całość budynku oraz wszystkie przestrzenie wspólne utrzymane są w klimacie industrialnym, bądź też cechuje je klasyczny minimalizm. Zawsze też miejsca takie posiadają swoją ochronę oraz dzieli je od reszty okolicy ogrodzenie, które zwiększa bezpieczeństwo takich osiedli. Standardem jest też monitoring oraz co najmniej jeden pracownik kontrolujący, czy wszystko jest w porządku. Dla każdego mieszkania zwykle przydzielone jest także co najmniej jedno miejsce parkingowe (zobacz nowe inwestycje w Warszawie). Czasem są to parkingi, które znajdują się na terenie podwórka, jednak zwykle deweloperzy umiejscawiają parkingi pod budynkami, dzięki czemu zwiększamy bezpieczeństwo naszych pojazdów oraz przyczyniamy się do tego, że mniejsza ilość samochodów zaparkowanych przed budynkiem, dodaje miejscu więcej przestrzeni oraz lekkości (poznaj informacje).