Każdy, komu zależy na tym, by zanieczyszczenia były precyzyjniej oczyszczane, powinien mieć w kanalizacji odpowiednie urządzenie zwane osadnikiem.
Ogólnie w przemyśle (w fabrykach albo w hutach) powinno się używać zamkniętego obiegu wody.

kotwa

Autor: Baumit
Źródło: Baumit
targi

Autor: Galeria Krakowska
Źródło: Galeria Krakowska
instalacja

Autor: garryknight
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Wówczas, po porządnym przefiltrowaniu, będzie się dało ją zastosować przynajmniej kilka razy. To spowoduje, że będzie wpuszczana mniejsza ilość zanieczyszczeń na przykład do rzek. By obieg zamknięty działał bez szwanku niezbędny będzie osadnik. Jest to zbiornik, który zakłada się w kanalizacji. Oddziałuje wówczas zasada grawitacji.

Skoro prezentowana kwestia Cię interesuje i musisz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tutaj (http://www.wierconestudnie.pl/oferta/studnie-abisynskie/) – to nieco odmienny punkt widzenia na tę sprawę.

Opadające ścieki napotykają osadnik, który powoduje, że zbyteczne składniki w brudnej wodzie nie przedostają się dalej. Rezerwuar jest zawsze bardzo hermetyczny oraz betonowy. Kiedy zaczyna się zapełniać, to właściwe czujniki informują o tym fakcie. Osadniki mogą być bardzo duże i wtedy używane są w przemyśle. Jednak można również znaleźć mniejsze wersje, które rewelacyjnie sprawdzą się w domkach jednorodzinnych. Wówczas z grubsza oczyszczoną wodę będziemy mogli wykorzystać znowu, przykładowo do podlewania ogrodu. W osadniku zachodzi w tym samym czasie kilka procesów. Ciężkie elementy spadają na dno i powoli ulegają procesowi fermentacji. W jego trakcie wytrącają się składniki, które są rozpuszczalne w wodzie.

Oprócz tego część innych zanieczyszczeń tworzy na powierzchni wody w osadniku warstwę. Składa się głównie z olejów oraz tłuszczów. Warto szukać zbiornika z atestami oraz długą gwarancją.