Ażeby odnowić pomieszczenie nie ma konieczności kupować nowych sprzętów. Meble nie muszą być białe, lub w kolorze drewna. Zwłaszcza w przypadku kuchni wyjątki są wskazane.

porządek

Źródło: lampyilampki.pl
Malując tylko fronty kuchennych szafek można nadać jej całkowicie innego wyrazu. Wykorzystując farby do mebli, małym kosztem można poczynić znaczne metamorfozy – czytaj tu. W pierwszej kolejności trzeba przemyć stary sprzęt. Niezależnie, czy jest on pokryty farbą, bądź lakierem, sposób podejścia jest bardzo podobny. Starej osłonki zdołamy się pozbyć za pomocą chemicznych środków, najczęściej żelów, jakie nakładamy na sprzęt, odczekujemy podany przez wytwórcę okres czasu i usuwamy farbę twardą szczotką, względnie ostrym narzędziem. Środki chemiczne są o tyle lepsze od skrobaczek i papierów ściernych, że bez trudu docierają do wszelkich zaułków, dzięki czemu można nimi uprzątnąć nawet części wycinane. Mieszanki te są przeważnie niezwykle trujące i żrące, toteż przed rozpoczęciem prac powinno się dobrze zabezpieczyć podłogę i dłonie, a w trakcie prac i po ich zwieńczeniu szczelnie wywietrzyć pokój, więcej informacji . Współczesne farby do malowania sprzętów można nakładać na jakikolwiek gatunek mebla, niezależnie od tego, czy jest on zbudowany z drzewa surowego, z płyty MDF, lub powierzchnia jest pokryta lakierem, względnie inną farbą.
Umywalka wisząca

Autor: SANITEC KOŁO
Źródło: SANITEC KOŁO

Kreda (http://www.wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/maczka-wapienna/)

Farby dekoracyjne można nakładać pędzlem, wałkiem, albo gąbką. Najlepiej malować przestrzenie w pozycji leżącej, bowiem chroni to przed zaciekami.

Lepiej nałożyć dwie lekkie powłoki farby, niż jedną grubą.
Sklepy proponują całą paletę odcieni farb do mebli. To, którą wybierzemy jest zależne od naszego gustu i preferencji.

Farby – (odkryj serwis)