Przeprowadzone badania mówią, że prawie 40% utraconego w budynku ciepła przedostaje się dzięki niewystarczająco ocieplonym ścianom. A wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, iż nieprawidłowo ocieplony budynek to szczuplejszy portfel. Biorąc pod uwagę cały sezon grzewczy, w przypadku domku jednorodzinnego, może to być spora suma absolutnie niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Nie zapominajmy, że izolacja ścian działa w obu kierunkach. Czyli w gorące, letnie dni temperatura panująca na zewnątrz nie ogrzewa powietrza wewnątrz naszego mieszkania.

Wełna mineralna
To daje nam niebywałą wygodę, więc jak możemy się o tym przekonać, ocieplanie ścian naszego domu ma istotne znaczenie dla finansów, oraz naszej świadomości dobrze ulokowanych pieniędzy. Dotyczy to zarówno budynków już istniejących, gdzie wełna mineralna z powodzeniem jest stosowana, jak też domów, które dopiero powstają.

budowa

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna mineralna, innymi słowy wełna kamienna jest najbardziej cieszącym się popularnością materiałem izolacyjnym stosowanym w Polsce.

Czy wiesz, że podobne niezwykle emocjonujące informacje są tuż obok? Sprawdź i zerknij na źródło info, a na pewno odczujesz zadowolenie.

Główną jej zaletą jest oczywiście to, iż posiada ona bardzo niski współczynnik przewodnictwa cieplnego. Z tego powodu pomieszczenia, w których ściany wyłożone są takim tworzywem, po prostu go nie tracą. Przy tym znakomicie sprawdza się w budynkach wyjątkowo narażonych na płomienie, czy też bardzo wysokich temperatur ponieważ wełna mineralna jest ognioodporna. O wysokiej ognioodporności wyrobów z wełny mineralnej nie powinni zapominać projektanci budynków użyteczności publicznej, zwłaszcza gdy znajdzie się w nich znaczna ilość osób.Ze względu na dużą izolacyjność akustyczną, wełna z powodzeniem nadaje się także do wykorzystania w miejscach o dużym natężeniu hałasu .

Łagodzi głosy z zewnątrz a także zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu i wibracjom powodowanym przez tramwaje, pociągi czy metro. Wełnę mineralną możemy zastosować również przy sufitach podwieszanych.

Zainteresował Cię nasz opis? Zatem czytaj jeszcze (https://klimanet.pl/), co chcesz na nowej stronie, którą z pasją dla Ciebie stworzyliśmy.

Mają za zadanie pełnić funkcję pochłaniacza dźwięków i są umieszczane w wolnej przestrzeni pomiędzy stropem a elementami osłonowymi.Inną wartością owego materiału jest to, iż nie zmienia swoich kształtów pod wpływem wysokich i niskich temperatur. Pamiętajmy więc, że użycie tego surowca da nam spokój i satysfakcję na długi czas.