Jaki typ desek wybrać na podłoże w mieszkaniu? Lepsze będą lite czy warstwowe? Jeśli chcesz mieć piękną podłogę z drewna, która będzie służyć przez długie lata, nie tracąc na estetyce i jakości, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
Jeżeli marzy Ci się elegancka, przytulna oraz trwała podłoga z drewna musisz wiedzieć czym wyróżniają się poszczególne rodzaje desek proponowanych przez producentów.

Deska podłogowa dębowa (https://belbazaar.pl/46-meble-debowe-lisboa) sprzedawana jest w wersji litej i trójwarstwowej. Deska lita jest w całości wykonana z jednego kawałka surowca. Deski lite po ułożeniu dają jednolitą powierzchnię. Tworzy się z nich parkiet, mozaikę, jak i klasyczną podłogę z desek. Deska lita nadaje się do wielokrotnego cyklinowania. Należy jednak pamiętać, iż deski wykonane w całości z drewna są bardziej podatne na mikroklimat panujący w pomieszczeniu, dlatego mogą się odkształcać oraz wysychać. Natomiast deski warstwowe (najbardziej popularne to trójwarstwowe) są budowane w ten sposób, iż zewnętrzna warstwa z drewna ma grubość zaLEDwie kilku minimetrów. Wewnętrzne warstwy tworzone są z innego rodzaju drewna lub ze sklejki. Warto wiedzieć, że deski warstwowe można wykorzystać na ogrzewanie podłogowe.
człowiek

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Należy również zwrócić uwagę, iż deska podłogowa dębowa (deska podłogowa dębowa) może być wykończona na kilka sposobów – lakierowana, olejowana, szczotkowana,farbowana, itd. Różna może być także szerokość oraz grubość desek. Ponadto są dwa sposoby układania desek – zerknij na strugarka wyrówniarka -> mardrew.pl/mk,55,wyrowniarki.html – podłogowych – na klej lub pływająco. Wszystko to należy uwzględnić przy kupnie desek, tak by podłoga była dopasowana do pomieszczenia, jak i oczekiwań przyszłych lokatorów.

Wybierając podłogę z drewna możemy sobie pozwolić nawet na najdroższą podłogę z egzotycznych gatunków drewna, jednakże największą popularnością cieszy się deska podłogowa dębową, która dostępna jest w przystępnej cenie, a jednocześnie wyróżnia się dobrą wytrzymałością i wysokimi walorami estetycznymi. Bowiem dąb jest bardzo odpornym drewnem, ma piękne słoje oraz przyjemna barwę.