Przestrzeń zaraz pod klatką schodową bywa bardzo niełatwa i niepraktyczna w aranżacji – mamy do czynienia z sporym skosem, nie bardzo jest co pod nim postawić, zbiera się tam brud. Ciekawą ideą może być jej zabudowanie.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, czy dysponujemy domem z podpiwniczeniem, czy bez, możemy wymyślić , co będziemy magazynować w zabudowanej części. My przedstawiamy trzy opcje: domową spiżarkę, szafę i regały na książki. Przestrzeń pod schodami to dobra metoda na zaoszczędzenie przestrzeni.

Gdy nie dysponujemy piwnicą, trudność może uczynić nam przechowywanie przetworów, które rok rocznie robimy wykonujemy na zimę. Mądrym ideą jest wtedy zabudowanie schodów półkami, na których ustawimy rozłożymy słoiki. Nie jest to koncepcja złożony – wystarczy wymierzyć półki, zakupić także podpórki, i wszelkie śruby (zobacz sruby nierdzewne) do ich przymocowania. Gdy już odpowiednio ulokujemy środek, pozostaje nam skonstruować drzwiczkami ściankę, która odizoluje od korytarza. Warto skorzystać z wsparcia fachowców – spiżarka będzie wyglądała wtedy profesjonalnie .

Zaciekawił Cię ten wpis? Zapraszamy Cię tym samym jeszcze dalej (http://www.dekorianhome.pl/farby-ceramiczne) – do naszej nowej strony. Tam oczekują na Ciebie inne wątki.

Do wykonania drzwiczek polecamy naturalne drewno – elegancko prezentują się fronty z orzecha, czy dębu.

Szafa pod wymiar może być kolejnym nietuzinkowym rozwiązaniem. Musimy jedynie przeanalizować, jakiego rodzaju odzienie będziemy w niej przechowywać składować . Na dole można z powodzeniem mieć obuwie sezonowe, a resztę przestrzeni urządzić tak, by znalazło się miejsce zarówno na męskie koszule, jak i kreacje kobiece. Można wpasować weń też kilka szuflad na czapki, rękawiczki i inne elementy zimowego odzienia.

Ostatnia z możliwości do wyboru to przygotowanie domowej biblioteczki. Zabudowujemy wolną przestrzeń głębokimi regałami, na których stawiamy książki i inne bibeloty, które posiadamy w naszym domu. U dołu można zrobić wykonać zamykane szafki, w których przechowamy odkurzacz i inne sprzęty aparatury służące nam do utrzymania porządku.